BaŞakHaber

Öğrenciler, Peygamber Efendimiz (S.A.V)’i yad etti

Öğrenciler, Peygamber Efendimiz (S.A.V)’i yad etti

Öğrenciler, Peygamber Efendimiz (S.A.V)’i yad etti
73 views
26 Nisan 2013 - 0:21

Peygamber Efendimizin doğumun 1442.yıl dönümü Başakşehir’de farklı platformlarda düzenlenen etkinliklerle yad edildi.

Başakşehir Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleriyle, Başakşehir İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenen Kutlu doğum programında öğrencilerin hazırladığı tiyatro, sema ve mehter gösterileri coşkuyla izlendi.

Dünyaya yön veren insanlar artık İmam Hatiplerden çıkacaktır

Kutlu Doğum programına; Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İlçe Kaymakamı Cevdet Can, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baltacı, İlçe Müftüsü Ahmet Bilgi, öğrenci ve öğretmenlerle çok sayıda Başakşehirli katıldı.

Çınar Kongre Merkezinde düzenlenen programda vatandaşlara hitap eden Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal İmam Hatip Liselerinin önemini vurguladı “ Kutlu Doğum haftası insanımızın Ramazan ayından sonra en kutsal saydığı günlerdir. Bu günlerde doğanlara Mevlüt ismi verilirdi. Bende onlardan biriyim. Anne, babalarımız kapsamlı dini eğitim almasalar da bizleri dinimize bağlı bireyler olarak yetiştirdiler. Şimdi ise İmam Hatiplerimiz Türkiye’yi idare eden kişileri yetiştirmektedir. Bizler artık daha kapsamlı eğitimler alarak Peygamber Efendimizin izinden yürüyebiliyoruz. Dünya’ya yön veren insanlar artık İmam Hatiplerden çıkacaktır” dedi.

Başakşehir’de inşaatı devam eden Türkiye’nin en büyük İmam Hatip Lisesinin önümüzdeki eğitim-öğretim dönemine açılacağı müjdesini de veren Başkan Uysal “Aslolan binaların güzelliği değil, içinde okuyan öğrencilerin duruşu ve başarısıdır. Siz öğrenciler; düşüncesini, inancını korkusuzca söyleyebilen, savunabilen, haksızlığa dur diyebilen bireyler olacaksınız ve İslam dünyasının acılarına son vereceksiniz” dedi.

Tiyatro, sema ve mehter gösterileri ilgiyle izlendi

Çınar Kongre Merkezini dolduran Başakşehirliler; öğrenciler tarafından hazırlanan ve Peygamber Efendimizi konu alan Şiir, Tiyatro, Sema gösterilerinde duygu dolu anlar yaşadı. Vatandaşlar ilahileri hep bir ağızdan söyledi. Mehter gösterisi ise salondaki coşkuyu artırdı.

Başakşehir İmam Hatip Lisesi öğrencilerin tiyatro ve şiirli gösterilerinde, Hz. Muhammed (S.A.V)’in doğumu, İslam’ı yaymak için verdiği mücadele Peygamberimizin hayatından kesitlerle tasvir edildi.

Programın son bölümünde yer alan öğrenciler tarafından sunulan sema ve mehter gösterisi ise coşkuyla izlendi. Katılımcılara program sonunda Hz. Peygamber ve İnsan Onuru isimli kitap ve gül hediye edildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.