BaŞakHaber

Zamanı Bilinçli Kullanın!

Zamanı Bilinçli Kullanın!

Zamanı Bilinçli Kullanın!
56 views
27 Nisan 2013 - 1:05

Başakşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi, Anne Okula Geç Kalma Projesi kapsamında ilçe genelinde düzenlediği eğitimlere devam ediyor. Proje kapsamında Eğitimci Yazar Selvigül Şahin Gündoğmuş, Tüketicilik Bilinci ve Tasarruf konusunda annelere tavsiyeler verdi.

Güvercintepe Bilgievi’nde gerçekleşen söyleşide Gündoğmuş, televizyonun bilinçsiz izlendiğinde vereceği zararları anlatarak, “Her akşam televizyon izleyerek vakit kaybederseniz ayette buyurulduğu gibi ziyanda olursunuz. İşte o ziyandan kurtulmak için zamanı kullanma bilincine vakıf olacağız.” dedi.

Zaman bilincini iyice kuşanmalı diyen Gündoğmuş, radyo dinlemeyi tavsiye ederek radyolarda daha eğitici programların yer aldığını söyledi.

“Zaman yakalanmamak üzere geçiyor”

Eğitimci yazar özellikle hanımlara anlamlı, erdemli ve insanları güzelliklere taşıyacak bilgilere sahip olmayı tavsiye etti ve “Anlamsız olan şeyleri izlemeyin, sizler daha anlamlı ve daha değerlisiniz. O yüzden televizyon izlerken bilgisayar başında vakit geçirirken daha dikkatli olalım. Çünkü zaman bir daha yakalanmamak üzere geçip gidiyor” dedi.

Bilinçli tüketim şart

Bugün bir tüketim çılgınlığı meydana geldiğini, ihtiyacımız olmayan birçok şeyi aldığımıza dikkat çeken yazar Gündoğmuş, “İhtiyacımız dışında şeyleri almamaya çalışmalıyız. Gardıroplarımız giymediğimiz kıyafetlerle dolu. Bunları da ihtiyaç sahiplerine vererek tüketimin önüne geçmeye başlayabiliriz.” diye konuştu.

Anne Okula Geç Kalma Projesindeki eğitimlere büyük ilgi gösteren Başakşehirli hanımlar söyleşiyi dikkatle dinledi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.