BaŞakHaber

O, Gelişiyle İnsanlığı Onurlandırdı

O, Gelişiyle İnsanlığı Onurlandırdı

O, Gelişiyle İnsanlığı Onurlandırdı
58 views
28 Nisan 2013 - 21:06

Başakşehir Belediyesinin Güvercintepe Prenses Düğün Salonunda düzenlediği Kutlu Doğum Programına katılan Prof. Dr. Mehmet Emin Ay “Kadınlara, çocuklara, yetimlere, yaşlılara itibarlarını ve onurlarını Peygamberimiz verdi. Onun peygamber olarak gelişiyle tüm insanlık onurlandı” dedi.

Güvercintepe Prenses Düğün Salonunda “Güller Açtı O Gelince” ismiyle düzenlenen Kutlu Doğum Özel Programına Başakşehir Müftüsü Ahmet Bilgi, Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş ve çok sayıda peygamber aşığı Güvercintepeli vatandaş katıldı.

O, Merhamet Peygamberiydi

Selamlama konuşmasında Peygamber Efendimizin en zor zamanlarında bile kimseye kin bağlamadığını belirten Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş “O, kendisine vahiy geldiği andan itibaren bir çok zorluğa göğüs gerdi. Bedir, Uhud ve Hendek savaşlarında Peygamber Efendimiz yok edilmek istendi. Zor ve çileli bir hayat yaşadı ama hiçbir zaman hiç kimseye kin bağlamadı çünkü O, merhamet Peygamberiydi” dedi.

“Din Kardeşliği Kan Kardeşliğinden Daha Ötedir”

Başakşehir Müftüsü Ahmet Bilgi de konuşmasında Peygamberimizin kardeşliğe verdiği önemden bahsetti. Bilgi “Peygamberimiz Medine’ye Hicret ettiğinde ilk iş olarak Ensar ve Muhacir kardeşliğini oluşturdu. Bu topraklarda binlerce yıldır yaşayan insanlar arasında kardeşliği sağlayan en önemli unsur İslam’dır. Kan kardeşliğinden daha öte din kardeşliğidir”şeklinde konuştu.

Peygamberimiz Bir Elmas Gibiydi

İnsan onurunu yükselten son peygamber olan Hz. Muhammed’in faklı özelliklerini anlatan Prof.Dr. Mehmet Emin Ay “Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed beşeri olarak bir insandı ama üstün ve farklı bir çok yönü vardı. Bir elmas gibi güzel bir insandı. Elmas nasıl değişen ışık karşısında binbir renge dönüp ön güzel görünüme bürünüyorsa Peygamber Efendimiz de o kadar güzel bir insandı.” dedi.

Arif Nihat Asya, Cengiz Numaoğlu ve Yaman Dede gibi üstadların Peygamber Efendimiz için yazdığı Naat-ı Şerifleri seslendiren İbrahim Sadri şiir dinletisini Elmalılı Hamdi Yazır’ın duasıyla bitirdi.

Güvercintepe Prenses Düğün Salonunda düzenlenen program Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş’ın İbrahim Sadri’ye Başakşehir Müftüsü Ahmet Bilgi’nin de Prof.Dr. Mehmet Emin Ay’a çiçek takdim etmesiyle program sana erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.