BaŞakHaber

İzci Kampları Yeniden Başlıyor

İzci Kampları Yeniden Başlıyor

İzci Kampları Yeniden Başlıyor
103 views
28 Mayıs 2013 - 1:22

Başakşehir Belediyesi bünyesinde gerçekleştirilen; temel izcilik eğitimleri, tırmanma, bisiklet, yön bulma eğitimleri, müzik, tiyatro, doğada yaşam ve kampçılık eğitimlerinin verildiği macera dolu kamplar bu senede Başakşehir’li gençleri bekliyor.

İzci kamplarına katılmak isteyen gençler; Başakşehir, Bahçeşehir hizmet binaları, muhtarlıklar ve Bilgievleri´ne başvurarak kayıt yaptırabilecek. 11-15 yaş arası çocukların başvurabileceği izci kampı kayıtları 1-14 Haziran arasında yapılabilecek.

Başakşehirli gençler izciliğe gönül verdi

Başakşehir´de 2010 yılında Şamlar Tabiat Parkında Başakşehir Belediyesi tarafından yapılan 50 dönümlük bir arazide yapılan özel tesisle Başakşehir´de İzcilik projesi hayata geçtiğinden beri Başakşehirli gençler ailelerinden uzakta doğayı tanıyarak ve mücadele ederek programa katılıyorlar. İzcilik faaliyetine yoğun ilgi gösteren gençler kamplardan ayrılırken memnuniyetlerini dile getiriyor.

Başkan Uysal: “Çocuklarımız Bedenen ve Ruhen Dinlenecek”

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal İzcilik faaliyetlerinin örnek insanlar yetişmesine katkıda bulunduğunu belirterek: “Eğitimden kültüre, spordan çevre bilincine kadar yürüttüğümüz projelerle gençlerin hem zihinsel hem de fiziksel gelişimlerini destekleyen programları organize ederek, çocuklarımızın ve gençlerimizin sosyal bir ortamda sorumluluk sahibi, uyumlu, çevresini tanıyan ve çözüm odaklı bireyler olarak yetişmesini amaçladık. Şamlar Tabiat Parkı´nda yaptığımız tesisle çocuklarımızın bedenen ve ruhen dinlenmelerini sağlamanın yanı sıra, dayanışma ve paylaşma duygularının da gelişmesi hedefiyle yola çıktık” dedi.

İzcilik faaliyetleri sevgiyi, saygıyı, yardımlaşmayı, çevreye karşı duyarlı olmayı, kötü alışkanlıklardan uzak durmayı sağlıyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.