BaŞakHaber

Mavi Marmara ve Başakşehir Şehitleri Unutulmadı

Mavi Marmara ve Başakşehir Şehitleri Unutulmadı

Mavi Marmara ve Başakşehir Şehitleri Unutulmadı
129 views
03 Haziran 2013 - 18:05

Başakşehir Belediyesi, İsrail askerleri tarafından Mavi Marmara gemisine yapılan saldırı sonucunda şehit edilen Cevdet Kılıçlar ve Necdet Yıldırım´ı unutmadı.

Mavi Marmara şehitleri Cevdet Kılıçlar ve Necdet Yıldırım Cevdet Kılıçlar Bilgievi öğrencileri tarafından anıldı. Anma programına, Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, şehit yakınları, sevenleri ve Bilgievi öğrencileri katıldı.

Okunan Kur´an-ı Kerim´in ardından slayt gösterileri ve filmlerle Cevdet Kılıçlar ve Necdet Yıldırım tanıtıldı. Yakın arkadaşlarının yaşadıkları anıları anlatması Bilgievi’nde izleyicilerin gözlerini yaşarttı. Kişilikleri ile bilgievi öğrencilerine örnek olan bu değerli şahsiyetler, ismini taşıyan Cevdet Kılıçlar Bilgievi´nde yankılandı.

İnsanlık adına ne iş olsa yaparım

Cevdet Kılıçlar´ın oğlu Erdem Kılıçlar´ın hazırladığı Slayt ve Film gösterisinde Mavi Marmara gemisiyle yolculuk yapmaya giderken ne görev almak istediği ile ilgili kısma “Ne iş olsa yaparım” yazan Kılıçlar´ı anlatan Erhan Güngör, “Şehitlerimizi yaşatmanın en hakiki yolunun onların fikirlerini, ideallerini yaşatmaktır. Onlar yaşantıları ve hayatlarına veda ediş şekilleri ile Hakk´a şahitlik yapmış kişilerdir” diyerek katılanlardan dua istedi.

Necdet Yıldırımı anlatan Muhammet Şahin ise Necdet Yıldırım´ın her yönü ile farklı bir insan olduğunu anlatarak, 12 yaşında tanıştıkları Yıldırım’ın birçok istibdadı olduğunu  belirtti ve birçok davranışını kendisinin de örnek aldığını söyledi.

Programın kapanışı Cevdet Kılıçlar Bilgievi öğrencilerinin kurduğu müzik grubunun sahne almasının ardından sona erdi. Kılıçlar ve Yıldırımın arkadaşları sahneye çıkarak şarkılara eşlik ettiler. 

Öğrenciler Şehitleri kabri başında andı

Bilgievi öğrencileri anma programı çerçevesinde, Mavi Marmara şehitlerinden Cevdet Kılıçlar ve Necdet Yıldırım kabirleri başında andı. Cevdet Kılıçlar Bilgievi öğretmen ve öğrencilerinin katıldığı anma programında, Kur’an-ı Kerim  okunup dualar edildi. Öğrenciler Cevdet Kılıçlar ve Necdet Yıldırımın hayatından notları arkadaşlarıyla paylaştı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.