BaŞakHaber

Başakşehir’de Karne Heyecanı

Başakşehir’de Karne Heyecanı

Başakşehir’de Karne Heyecanı
105 views
14 Haziran 2013 - 22:29

2012-2013 eğitim ve öğretim yılının sona erdiği bugün, Başakşehir ilçesi genelindeki 75 eğitim kurumu öğrencisi karne heyecanı yaşıyor.

Öğrenciler 8 ay süren eğitim, öğretim yılının yorgunluğunu 3 ay sürecek yaz tatilinde atacak. İlköğretim ve lise son sınıf öğrencileri mezuniyetin yanı sıra yaz tatilinde sınava girme, sınav sonucu öğrenme, tercih yapma ve kayıt heyecanı da yaşayacaklar. Yeni ders yılı 16 Eylül 2013 tarihinde başlayacak.

Başarı sadece karne ile ölçülemez

Lise son sınıf öğrencilerinin katılacağı Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) 15-16, 22-23 Haziran´da, 5 oturum halinde gerçekleştirilecek. Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal mesajında öğrencileri tebrik ederek “Sorumluluk sahibi, büyüklerine saygılı, küçüklerine örnek olan, çevresine duyarlı insanların yetişmesi için çaba sarf ediyoruz. Başarı sadece karne ile ölçülemez. Velilerimiz bu dönemde çocuklarına sevgiyle yaklaşmalıdır. Tüm öğrencilerimizin tatilini iyi geçirmelerini diliyorum.” diye konuştu.

Başakşehir Belediyesi de öğrencilerin yaz tatilini verimli değerlendirmesi için yaz spor okullarında İzcilik kursu düzenliyor. Ayrıca ilçe genelinde, geçtiğimiz yaz aylarında olduğu gibi Yaz Kur´an Kursları açılacak. Kurslar 17 Haziran tarihinde başlayacak.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.