BaŞakHaber

Gostivar Belediyesi’nden, Başakşehir’e Ziyaret

Gostivar Belediyesi’nden, Başakşehir’e Ziyaret

Gostivar Belediyesi’nden, Başakşehir’e Ziyaret
49 views
18 Haziran 2013 - 23:54

Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin ev sahipliğinde, TDBB Genel Sekreteri Mustafa Başkurt ve Gostivar Belediye Başkanı Nejat Bejta, beraberindeki heyetle birlikte Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaret esnasında Gostivar ve Başakşehir’in yerel yönetim çalışmalarını değerlendiren heyet, Başakşehir’deki çalışmalarından dolayı Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ı tebrik etti.

Heyet, Belediye çalışmaları hakkında bilgi aldı

Birlikte yenilen öğle yemeğinin ardından belediye binası’nı gezen heyet, Başkan Uysal’dan ilçede verilen hizmetler hakkında bilgi aldı.

Gostivar Belediye Başkanı Nejat Bejta, Başkan Mevlüt Uysal’a şehrin simgesi olan saat kulesi’nin üzerinde bulunduğu bir plaket takdim ederken, Başkan Uysal ise kendisine çini işlemeli tablo hediye etti.

Makedonya’nın kuzeybatısında bulunan, ünlü saat kulesi ile Vardar Nehri’nin ilk şehri Gostivar, geçmişte küçük bir şehir olmasına rağmen şimdilerde ikiyüz bini aşan ve çoğunluğunu Arnavutların ve Türklerin oluşturduğu nüfusuyla ülkenin en büyük yerleşim yerlerinden birisi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.