BaŞakHaber

Kayaşehir Necdet Yıldırım Bilgievi’ne Yoğun İlgi

Kayaşehir Necdet Yıldırım Bilgievi’ne Yoğun İlgi

Kayaşehir Necdet Yıldırım Bilgievi’ne Yoğun İlgi
74 views
19 Haziran 2013 - 22:46

Başakşehir genelindeki 6 bilgieviyle binlerce çocuğa sanatsal ve kültürel eğitimler veren Başakşehir Belediyesi’nin Kayaşehir Merkez AVM’de açtığı Necdet Yıldırım Bilgievi’ne kayıtlarda büyük bir yoğunluk yaşandı. Veliler ve öğrenciler ise açıldıktan kısa süre sonra öğrenci sayısının 1250’ye ulaştığı bilgievi’nin Kayaşehir’e açılmasından oldukça memnun.

“Bir çocuk değişir, Dünya değişir” söylemi ile çalışmalarını sürdüren Başakşehir Belediyesi’nin açtığı Şahintepe, Cevdet Kılıçlar, Cemil Meriç, Güvercintepe, Akif İnan Bilgievleri’nden sonra Kayaşehir Necdet Yıldırım Bilgievi ile ilçede ki bilgievlerinin sayısı altı’ya yükseldi.

Filistin’e insani yardım götüren Mavi Marmara gemisinde şehit olan Necdet Yıldırım’dan adını alan bilgievinde 4 sanat atölyesi, çok amaçlı salon, 5000 kitaptan oluşan bir kütüphane ve 24 bilgisayardan oluşan bilgisayar laboratuarı yer alıyor. Bütün eğitimlerin ücretsiz olduğu bilgievinde tiyatro çalışmaları, siyer, satranç, gezi ve okuma kulübü, keman, gitar, bağlama, ney vb. eğitimler veriliyor.

Veliler Kayaşehir’e açılan bilgievinden çok memnun

Kayaşehir’de bilgievinin büyük bir eksiklik olduğunu belirten veliler çocukların okul dışındaki zamanlarını kültürel, sosyal ve sanatsal faaliyetlerle dolduran bilgievinin açılmasını sağlayan Başakşehir Belediyesi’ne teşekkürlerini ilettiler.

Veli Dilek Acar; Kayaşehir’e ilk taşınanlardanım. Kayasehir’de bilgi evi açılmasına çok mutlu oldum. Bu büyük bir nüfusu olan Kayaşehir için çok gerekliydi. Çocuklarımdan biri 1. Sınıf. Diğeri 4. Sınıfı bitirdi. Çocuklarım bilgi evi etkinliklerinden faydalansın diye geldim. Sesli okuma, satranç, bilgisayar, bağlama gibi kurslara yazdırdım. Kütüphaneden de faydalanıyorlar. Burada sesli okumaya katılıyorlar. Çocuklarım burada arkadaş da ediniyorlar. Belediyemize bu hizmetinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.

Neslihan Sönmez; Kayaşehir 2-3 çocuklu kalabalık ailelerin çok olduğu bir bölge, burada bir bilgi evi büyük bir eksiklikti. Bende açılır açılmaz çocuğumu okuma ve resim dersi için kaydettirdim.

Dilber Kamış; Kızımı daha önce Başakşehir’deki Bilgi evine götürüyordum. Kayaşehir’e bilgi evi açılmasına çok sevindik. Açıldığını duyar duymaz, kızımı buraya satranç, tiyatro, kitap okuma kulübüne getirdim. Faaliyetlerden yararlansın, kendini geliştirsin, zamanını boşa geçirmesin, arkadaş edinsin istiyorum.

Petek Terzi: Buraya kızımı getirdim, oğlumu da getireceğim. Kızımı bağlama, okuma ve resim kurslarına yazdırdım. Çok memnunuz. Kızım 7 gün kitap okuyabiliyor. Buradan kitapları alıp eve götürebiliyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Yaz tatilinde hem arkadaş edinip güzel vakit geçiren hem de eğitimine devam edecek olan çocuklar Kayaşehir’de açılan bilgievini sevinçle karşıladı.

Özge delen, (10 yaşında) okuma kulübü ve bilgisayar kursuna geliyorum.öğretmenlerimiz de çok tatlılar. Evde televizyon izleyeceğime burada kitap okuyorum. Ailemde burada olmamızdan çok mutlular.

Esra, (11 yaşında) Bilgievine eğlenmek, kitap okumak ve bilgi edinmek için geliyorum. Bağlama kursuna yazıldım ama henüz dersler başlamadığı için şu an sadece kitap ve bilgisayar kulüplerine geliyorum. Eskiden Başakşehir’e gidiyordum. Burası daha yakın olduğu için buraya geliyorum ve bilgievinden çok memnunum.

Sibel Kamış, (8 yaşında) Burayı çok seviyorum. Kütüphaneye giriyorum, bilgisayarla oynuyorum, kitap okuyorum. Arkadaşlarım oluyor. Evde boş boş oturacağıma burada kitap okuyabiliyorum.

Recep Furkan Dinçer, (12 yaşında) İki arkadaş geldik kayıt olduk. Kütüphane bilgisayar ve satranç kulübüne gidiyorum. Arkadaşlarla origami(kağıt katlama sanatı) yapıyoruz. Burayı çok seviyorum.

Nur Kara, (9 yaşında) Bilgi evinden çok memnunum. Sesli okuma var. Kitap okuyoruz arkadaşlarımızla. Bilgievini çok seviyorum.

Sude naz çiloğlu, (10 yaşında) Gitar, siyer ve resim dersine geliyorum. Arkadaşlarımda buraya geliyor. Ben yazın da ders çalışmaya devam etmek istiyordum. Kitap okuyorum, bilgisayarla oynuyorum.

“Veliler belediyeye dua ederek çıkıyorlar”

Bilgievi Müdürü Sadık Durmuş açılalı yaklaşık 2 ay olan Necdet Yıldırım Bilgievi’ne 1250 öğrencinin kayıtlı olduğunu belirterek, her gün 250-300 öğrencinin giriş yaptığını kaydetti. Bilgievinin gelen talepleri karşılamaya çalıştığını ve 2000-2500 öğrenciyi kaldıracak kapasitede olduğunu söyleyen Durmuş; “Bilgievimizde 4 farklı enstrümanın eğitimini veriyoruz. Keman, bağlama, gitar ve ney. Siyer kulübümüz faaliyette. 2. ve 3. sınıf öğrencileri için okuma kulübümüz var. Resim dersimiz ve satranç kulübümüz var. Satranç kulübümüzde 6600 kayıtlı öğrencimiz var. Diksiyon, tiyatro, şiir eğitimi ve kaligrafi gibi kursları düşünüyoruz zamanla başka kurslarımız da açılacak. Veliler gayet memnun geliyorlar ve belediyemizden Allah razı olsun diye dua ederek çıkıyorlar. “diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.