BaŞakHaber

Bilgievi Mutlu olmaktır

Bilgievi Mutlu olmaktır

Bilgievi Mutlu olmaktır
66 views
21 Haziran 2013 - 2:06

Başakşehir Belediyesi Bilgievleri sosyal ve kültürel faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.

Bilgievleri’nde, öğrencilerin yanı sıra velilere yönelik gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerle veli-öğrenci-bilgievi iletişimi kuvvetlendiriliyor.

Her hafta farklı Bilgievi’nde buluşuluyor

Her hafta farklı bir Bilgievi’nde düzenlenen veli buluşmalarında bu hafta ev sahipliğini Cemil Meriç Bilgievi yaptı. Ahmet Kabaklı İ.Ö.O 1-H sınıfı öğretmen, veli ve öğrencilerini Bilgievi Öğretmenleri ağırladı.

Veli, öğrenci ve öğretmenler sıcak bir ortamda gerçekleşen buluşmada keyifli ve anlamlı paylaşımlar yaptı. Önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde çocuklarını bilgievine kayıt ettirmek isteyen veliler rehber öğretmeniyle birlikte sınıfları gezerek dersler, kulüpler ve faaliyetler hakkında bilgiler de aldı. Çocuklarının tek yönlü yetişmesini istemediklerini ifade eden veliler, zamanı iyi kullanma, sanat ve sosyal faaliyetlerle gelişme, geziler ve programlarla kendilerini ifade etmek için bilgievleri’nin çok faydalı olduğunu dile getirdiler. Bilgi evlerinde verilen bu hizmetin ücretsiz olmasının kendileri için bir artı olduğunu da ifade eden veliler, daha sonra bilgievi öğretmenleriyle birlikte kütüphane salonunda kahvaltı yaparak, sohbet etti. Bilgievini anneleriyle birlikte gezen çocuklar da dersler hakkında bilgi aldı. Kitapları inceleyen minikler, bilgisayar sınıfında oyunlar oynadı.

Çocuklar kulüplerde hem eğleniyor, hem öğreniyor

Başakşehir Belediyesi kısa sürede ilçede ki bilgievlerinin sayısını altıya çıkarttı. Bilgievi’nde satranç, keman, gitar, ney, bağlama, drama-tiyatro, piyano, resim, ebru gibi sanat derslerinin yanında, izcilik, sinema, okuma, siyer, iyilik, tarih ve düşünce, becerikli ellerim gibi kulüpler, bilgisayar ve kütüphane, çok amaçlı salon gibi çocukların aktif kullandıkları alanlar yer alıyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.