BaŞakHaber

Ak Parti Başakşehir Libyalı Misafirleri Ağırladı

Ak Parti Başakşehir Libyalı Misafirleri Ağırladı

Ak Parti Başakşehir Libyalı Misafirleri Ağırladı
51 views
25 Haziran 2013 - 21:45

AK Parti Başakşehir Kadın Kolları Libya’dan gelen Siyasi Parti temsilcisi 16 Kadını  ağırladı.
 
İlk olarak AK Parti Başakşehir İlçe binasına gelen Libyalı misafirleri AK Parti Başakşehir Kadın Kolları Başkanı Sayın Özlem EROL karşıladı. İlçe Başkanlığı gezdirilerek tanıtıldı ardından toplantı odasında İlçe Kadın Kolları ile tanışma gerçekleştirildi. Libyalı bayanlar Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’a karşı duydukları sevgi ve saygının yanında yaptığı bunca başarılı ve güzel çalışmalarıyla, Türkiye’yi sadece Arap dünyasında değil tüm dünyada önemli bir konuma getiren Başbakanın partisinin Teşkilatlanma Modelini öğrenmek ve kendi ülkelerinde de buna benzer bir yapı kurmak amacıyla Türkiye’ye geldiklerini belirttiler.

Bu ziyarette İstanbul hatta Başakşehir’e gelmeleri de AK Parti Başakşehir Kadın Kollarına da ayrı bir gurur yaşattı.

Sayın EROL’un konuşmasıyla başlayan tanışma faslı ardından Kadın Kolları Teşkilatlanma Başkanı Sayın Mehtap POLAT İlçe Kadın Kolları’nın yaptığı çalışmaları genel olarak anlatan bir sunum gerçekleştirdi. Sunum ardından Çeşitli sorular yönelten Libyalı kadınlar, verilen cevaplarla birlikte Sunumdan oldukça faydalandıklarını belirttiler. Teşkilatlar arası yapılan hoşsohbetin Ardından ekip; Sayın EROL’un öncülüğünde Yönetim Kurulu üyeleriyle beraber Başakşehir İlçesinin Sular Vadisi, Bahçeşehir Gölet, Başak Pazar, Başakşehir Metrosu, Bahçeşehir Kültür Merkezi ve spor salonunu gezerek bilgi aldılar.

Ayrıca  Başakşehir Belediyesini de ziyaret eden ekibi Belediye Başkanı Sn. Mevlüt Uysal Karşıladı. Belediye Çalışmaları ve genel siyaset ile ilgili Sn Uysal ile yapılan sohbetin ardından Belediye Binası gezildi. İki gün boyunca Oldukça güzel bir Başakşehir Gezisi yapılarak onlara İlçe tanıtıldı. Ayrıca BaşakPazar’da kurulan AK Nokta Çalışmasına da katılarak onun hakkında da bilgi sahibi oldular.
 
Libya dan gelen siyasetçi Kadınlara bu iki gün boyunca hem Teşkilat eğitimi verildi hem de Gezi faaliyetleri düzenlenerek teşkilatın ve Belediyenin yaptığı faaliyetler anlatıldı. Bu durumdan oldukça memnun kalan misafirle, teşekkürlerini sunarak bir daha görüşme temennisiyle İlçeden ayrıldılar.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.