BaŞakHaber

Haydi Başakşehir! İniyoruz Meydanlara

Haydi Başakşehir! İniyoruz Meydanlara

Haydi Başakşehir! İniyoruz Meydanlara
55 views
06 Temmuz 2013 - 16:30

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı 6 Temmuz Cumartesi Günü İkindi Namazında Beyazıt Caminde Mısır´ın 28 Şubatına Hayır Demek İçin Meydanlara İniyor.

Saadet Partisi 6 Temmuz Cumartesi günü ikindi namazına mütakip Beyazıt Meydanında Mısır´daki darbeyi protesto edecek ve Muhammed Mursi´ye destek verecek.

Konu ile ilgili açıklama yapan Saadet Partisi Başakşehir İlçe Başkanı Yusuf GÜŞEN, Mısır’da halkın büyük çoğunluğunun serbest iradeleriyle seçtiği iktidara darbe yapılmasını sert dille eleştirdi ve herkesi Beyazıd Meydanına davet etti.

GÜŞEN konuşmasında, Mısır ordusu 30 yıl Hüsnü Mübarek’e ses çıkarmadı fakat seçimle işbaşına gelen Muhammed Mursi’nin bir yıllık iktidarına sabredemedi.

Bu idarecileri, hiçbir etki altında kalmadan tamamen kendi özgür iradeleriyle Mısır halkı seçti. Öyleyse bu müdahale idarecilere değil, halka karşı yapılmış bir harekettir. Sizi protesto ediyoruz. dedi.

İniyoruz Meydanlara

Konuşmasının devamında GÜŞEN, Arap Baharı dediler. Aynı şeyi Türk Baharı olarak da yapmak istediler. İyi niyetlerle Gezi Parkı’na çıkan insanların arasına dünya siyonizminin insanları karıştı. Ama milletimizin şuuru, sağduyusu buna müsaade etmedi.

Şimdi sıra Mısır´da…

Mahşeri bir kalabalıkla Mısır’da ordunun yönetime el koymasını protesto etmek amacıyla başta Başakşehirli hemşehrilerimiz olmak üzere çoluk çocuk demeden bütün kardeşlerimizi 6 Temmuz Cumartesi saat 17:00 da Beyazıd Meydanına davet ediyoruz, dedi.

(Saabet Partisi)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.