BaŞakHaber

Yeşil Vadi Prestij Yol Tamamlandı

Yeşil Vadi Prestij Yol Tamamlandı

Yeşil Vadi Prestij Yol Tamamlandı
56 views
06 Temmuz 2013 - 0:45

Başakşehir Belediyesi’nin 5. Etap Ertuğrul Gazi Caddesi ile başlatmış olduğu “prestij yol” çalışmasının ikinci ayağı olan, Yeşil Vadi Caddesi de tamamlandı.

Başakşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından projelendirilen çalışmada, Park Bahçeler Müdürlüğü, Yeşil Vadi caddesinin peyzaj ve düzenlemelerini tamamladı. İlçede artan nüfus ve trafik göz önüne alınarak oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçmek için hayata geçirilen Prestij yol çalışması, Necmettin Erbakan Caddesinde devam ediliyor.

Başakşehir’in yolları artık daha prestijli

Park Bahçeler Müdürlüğü, 1.900 m’den oluşan Yeşil vadi bulvarı için yürüttüğü çalışmada 230 adet ağaç dikti. 6.310 adet süs bitkisinin kullanıldığı yola 40.410 adet çiçek dikildi. Müdürlük ayrıca bulvarın daha yeşil bir görünüme kavuşması için 4.920 m2’lik hazır çim serimi gerçekleştirdi.

Yapılan çalışmada korumalı yaya kaldırımları, düzenli araç park alanları ile kullanışlı bir hal alırken, ışıklandırma sistemleri ile cadde modern bir hal aldı. Ayrıca, caddenin kaldırımı boyunca Başakşehir’in yeşil doğası ile uyumlu yeşil bantlar oluşturularak estetik bir görünüm kazandırıldı. Cadde boyunca yayaların karşıdan karşıya güven içerisinde geçebilmeli için hız kesici tümsekler ve yaya geçişleri de yer alarak vatandaşın kullanımına sunuldu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.