BaŞakHaber

Başakşehir’den Mursi’ye Destek

Başakşehir’den Mursi’ye Destek

Başakşehir’den Mursi’ye Destek
56 views
10 Temmuz 2013 - 21:24

Saadet Partisi Başakşehir İlçe Başkanlığı Mısır´daki Darbecileri ve Onların İşbirlikçilerini Lanetlemek Üzere Başakşehir´den Yüzlerce İnsanı Beyazıt Meydanına Taşıdı.

Saadet Partisi, Mısır´da ordunun yönetime el koymasını protesto etmek ve Muhammed Mursi´ye destek vermek için 2.Abdulhamit Hanın kabri önünde yaptığı basın açıklamasına onbinlerce vatandaş katıldı.

Saadet Partisi Başakşehir İlçe Başkanlığı Mısır´daki darbecileri ve onların işbirlikçilerini lanetlemek üzere Başakşehir´de ki çarşı önlerinden kaldırdığı araçlarla yüzlerce insanı Beyazıt meydanına taşıdı.

İkindi namazının ardından Beyazıt Meydanı´nda toplanan Saadet Partililer ellerinde Mısır bayraklarıyla “Mursi eğilme, Allah seninle” sloganları atarak, Çemberlitaş´a doğru yürüyüşe geçti.

Ardından zalimleri protesto etmek için Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Selman Esmerer basın açıklaması yaptı.

Esmerer, “Mısır´da Hz. Musa, Firavun´u dize getirdi. Şimdi de Musa´nın torunu Musri, Firavun´un torunu olan Mısır Genelkurmay Başkanı Sisi´yi dize getirecek. Biz de Musri ve Mısır´daki mazlumların kardeşi olarak elimizden gelen desteği vereceğiz” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.