BaŞakHaber

Dünyaca Ünlü Hafızlar Kayaşehir’de

Dünyaca Ünlü Hafızlar Kayaşehir’de

Dünyaca Ünlü Hafızlar Kayaşehir’de
99 views
15 Temmuz 2013 - 5:08

Başakşehir Belediyesi’nin Kayaşehir’de düzenlediği Ramazan etkinliklerinde dünyanın farklı ülkelerinden ünlü hafızları ağırladı.

Mısır, Ürdün, Kerkük’ten gelen hafızların okuduğu Kuran-ı Kerim Kayaşehir Ramazan Etkinlik alanını dolduran yüzlerce vatandaş tarafından huşû içinde dinlendi.

Kayaşehir’de Ramazan’ın manevi havasının teneffüs edildiği en önemli programlardan olan Kur’an-ı Kerim Tilaveti’nde, Mısır’dan Memduh Cude Saad, Ürdün’den Şeyh Cafer Yusuf, Irak-Kerkük’ten Ömer Nassrat ve Türkiye’den Piyalepaşa Camii İmam Hatibi İshak Danış birbirinden güzel sesleri ile Kuran-ı Kerim’den sureler okudular.

“Biz tek bir millet gibiyiz”

Programa katılan hafızlar, Türkiye’deki ramazan etkinliklerini çok beğendiklerini belirterek etkinliği düzenleyen Başakşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler. Ürdün’den gelen Hafız Dr. Cafer Yusuf, 20’den fazla ülkede programa katıldığını belirterek, Türkiye ve İstanbul’daki insanların Kuran-ı Kerim dinlemeleri ve yaklaşımlarının çok farklı ve güzel olduğunu belirtti. Türkiye’deki insanlarla bir millet gibi olduklarını belirten Hafız Yusuf “Allah’a, Türkiye’yi tüm kötülüklerden koruması ve İslam Alemi’ni bir çatı altında toplaması için dua ediyoruz” dedi.

Türkiye’ye 2005 yılından beri programlara gelip gittiğini söyleyen Memduh Cude Saad “Kendimi mısır’da gibi hissediyorum. Adetler, iftarlar, sahurlar, Mısır gibi.” diye konuştu.

Piyalepaşa Camii İmam Hatibi İshak Danış ise “Başakşehir Belediyesinin etkinliklerini beğendiğini ve kendisinin 11 yıldır Başakşehir’de oturduğu için Başakşehirli sayıldığını belirterek, etkinliklerin her geçen yıl daha çok insana hitap ettiğini görmenin güzel olduğunu söyledi.

İki yıldır İstanbul’da doktora öğrencisi olan Irak Kerküklü Hafız Ömer Nassrat “İstanbul’u bir denize benzetiyorum. Her zaman denizin yüzeyinde çöpler yukarıda olur. Yüzen bir insan dibine inerse güzel balıkları görür. İstanbul’da böyle benim için. Dünya üzerinde İslam kalmasa bile İstanbul’da kalır. Allah Türkiye’yi her türlü kötülükten korusun. Başakşehir’i çok beğeniyorum. Bu etkinliği düzenleyen Belediye ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.