BaŞakHaber

Nihat Hatipoğlu’yla Bahçeşehir Ramazan Gecesi

Nihat Hatipoğlu’yla Bahçeşehir Ramazan Gecesi

Nihat Hatipoğlu’yla Bahçeşehir Ramazan Gecesi
83 views
15 Temmuz 2013 - 5:01

Bahçeşehirliler 5.gün Ramazan programını yoğun bir kalabalıkla takip etti. Çocuk etkinliğiyle hareketlenen etkinlik alanı, Kuran Tilaveti ve Nihat Hatipoğlu söyleşisiyle devam etti.

Küçük bir tiyatral oyunla başlayan çocuk etkinlikleri çocuklar ve ailelerin birlikte katıldığı yarışmalarla eğlenceli dakikalara dönüştü. Gece, Ürdünlü Hoca Cabbar Bil Hamed’in yorumuyla, sözlerin en güzeli Kuran-ı Kerim tilavetiyle devam etti.

Televizyonların tanınan ve sevilen ismi Nihat Hatipoğlu’nun kendine has yorumu ve anlatımıyla dikkat dinleyenleri mest etti.

Ben içinizden bir kardeşiniz olarak yıllardır İslam’ı anlatıyorum diyen Hatipoğlu, “Televizyon programlarım, konferanslarım neredeyse 20 binin üzerinde, ama bakıyoruz ne yaptık diye hiç bir şey. Bir şeytanın yaptığını hepimiz bir araya gelsek yapamıyoruz. Mümin hem kendine yetmeli hem de çevresine bir şeyler verebilmeli. Ama bunu yaparken insanları küçümseyerek yapmamalı” dedi.

Kimse ameliyle uçmaz

Hatipoğlu sözlerini “Bana bir gün sordular Hocam, sizce İstanbul’un kutbu kim? Bilmediğimi söyledim. Ama illa bir isim isteyecekler. Bende gönülden şuanda bir çöplüğü karıştırıp evlatlarına ekmek götürmek için tenekeleri toplayan adam belki İstanbul’un kutbudur ve en muhterem adamıdır dedi. Sadakat, amel illaki lazım ama görüntü değil o öz, o niyet, samimiyet önemlidir. Kur’an- Kerim’de bir ayet, kimi insanlar vardır, garibandır ama Allah (C.C)’’ye nazı geçer ki bir konuda yemin etse Allah sırf onun yemini boşa çıkmasın diye yaratır. Ama o insan bizim içimize gelse itibar edilmez.”diyerek söyleşiyi dualarla bitirdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.