BaŞakHaber

İbrahim Sadri ile şiir dolu gece

İbrahim Sadri ile şiir dolu gece

İbrahim Sadri ile şiir dolu gece
89 views
16 Temmuz 2013 - 21:31

Başakşehir Belediyesi, Başakşehirlilere ilçenin üç farklı noktasında oluşturduğu Ramazan Etkinlik alanlarında hazırlanan programlarıyla dolu dolu bir Ramazan sunuyor.

Bahçeşehir Boğazköy Sokak iftarından sonra Bahçeşehir Ramazan Etkinliklerine katılan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, yaptığı selamlama konuşmasında ”Ramazan boyunca bu ruha uygun kültürel programlar devam edecek. Ramazandan sonrada, kültür merkezimizde etkinliklerimiz kaldığı yerden sürecek” dedi.

Bahçeşehir etkinlik alanında ses verdiği mısralara ayrı bir mana ve duygu katan ünlü sanatçı İbrahim Sadri sahne alarak şiir dolu bir gece yaşattı.

Osman Doğan ve ekibinin sergilediği tiyatro oyununun ardından ailelerin ve çocukların yaptığı yarışmaların yer aldığı çocuk etkinlikleriyle başlayan programda, radyo ve televizyonların sevilen ismi Hop dedik Ayhan sahne aldı. Bahçeşehir’de eski ramazanları gördüm diyen Hop dedik Ayhan, burada çok güzel bir ortam var, herkes bir arada diyen Ayhan, İzleyenlere eski ramazanları anlatması üzere mikrofon uzattı.

Gece; ses verdiği mısralara ayrı bir mana katan ünlü sanatçı İbrahim Sadri ile devam etti. Bende Bahçeşehir de bir süre oturdum, eş dost tanıdıklarımız var diyen İbrahim Sadri “Çok sevdiğim bir semt, her şeyden önce ferah” diyerek aslında Başakşehirli olmamanın ayrıcalık olduğu mesajını verdi. Birçok sevilen türkü ve şiiri kendi yorumuyla seslendiren sanatçı, İstanbul’u herkes uyuduktan sonra gezerek daha iyi dinleyebilirsininiz tavsiyesinde bulunan sanatçı ‘İstanbul’da bir Pazar sabahı’ şiirini seslendirdi.

Bahçeşehir Ramazan Programı, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın gecenin anısına sanatçılara çiçek takdimiyle sona erdi.

Döngeloğlu, Kayaşehir’de ‘Fetih Suresi’ni anlattı

Kayaşehir Ramazan Etkinliklerinin konuğu olan İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu Fetih Suresi’nin nasıl indirildiğini anlattığı konuşmasında, Müslümanlığı sadece ramazan ayında değil bütün hayatımıza uygulamanın önemini de vurguladı.

Kayaşehir’de Ramazan Programı, dünyaca ünlü Hafız Ömer Nassrat’ın sesinden Kur´an-ı Kerim Tilavetiyle başladı. Kuran-ı Kerim Tilaveti’nin ardından, sıcak ve samimi üslubuyla halkın beğenisini kazanan İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu Fetih Suresi’nin nazil olmasını anlattı. Döngeloğlu, konuşmasında Kuran’ın indirildiği ay olan Ramazan’ın en çok Kur’an-ı Kerim okunması gereken ay olduğunu ifade ederek, “Bu mübarek ay, en çok Kur’an okumamız ve anlamı üzerinde düşünmemiz gereken aydır, fakat; şehir yaşamı geliştikçe bir aksaklık başladı. İslam Belediyelerin etkinlikleriyle sınırlı bir din olmamalı, hayatımıza yaymak ve ona göre şekil almamız gerekiyor. Etkinlik günleri Müslüman’ı olduk, dini belli günlere sığdırdık.”dedi. Döngeloğlu, konuşmasının sonunda “Değerli Kayaşehirliler, bu gece yatmadan önce Fetih Suresi’ni okumanızı ve anlamı üzerinde düşünmenizi istiyorum. Yoksa bu gece de yine etkinlik Müslümanlığı olarak kalacak ve sizler sadece bir sohbet dinlemiş olarak evlerinize gideceksiniz. Bunun için sizlere bu gece Fetih Suresini hediye ediyorum” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.