BaŞakHaber

Bilgievi Standına yoğun ilgi

Bilgievi Standına yoğun ilgi

Bilgievi Standına yoğun ilgi
106 views
19 Temmuz 2013 - 20:18

Yıl boyu verdiği eğitimlerle Başakşehirli çocukların ikinci adresi olan Başakşehir Bilgievleri, İlçe genelinde açılan altı Bilgievini Sular Vadisi’nde yer alan standına taşıyarak ilçe çocuklarıyla buluştu.

Bilgievleri standında çocuklar; Jenga, ebru, müzik dinletileri, ödüllü yarışmalar, resim atölyelerine yoğun ilgi gösterdi. Stantta ayrıca velilere de, Bilgievleriyle ilgili bilgilendirme de yapılıyor.

Aileler ve çocuklar Bilgievleri’nden çok memnun

Ramazan boyunca açık kalacak olan Bilgievleri her akşam aileler ve çocuklarını ağırlıyor.

Başakşehir’de oturan Serap İstikah, kızı Elif’in Başakşehir Bilgievlerine devam etmesinden çok memnun. Kızı Elif hem gitara hem de resim kurslarına devam ediyor. Şimdi de tiyatro bölümüne başlamış. Başakşehir Bilgievleri standını ziyaret eden Serap Hanım Başakşehir Ramazan programlarını ve Bilgievlerini değerlendirdi “Başakşehir’de Ramazan çok güzel geçiyor özellikle çocuklar için. Kızın 4.sınıftan itibaren Bilgievlerine devam ediyor. Aktiviteleri ve elif’in sosyal hayatına katkıları çok büyük. Kurslara ücretsiz katılıyoruz. Çocuğumun kaliteli vakit geçirmesi, el becerilerini geliştirici etkinliklerde yer alması beni memnun ediyor”

3 yaşında kızını Bilgievleri Ramazan standına getiren Ayşe Yılmaz “Kızım burada resim yapmayı çok seviyor, çocuklarımın yaşı tutmadığı için gönderemedim, Bilgievleriyle ilgili öğretmenlerden bilgi aldım. Yaşları tutunca hemen göndereceğim. Bilgievleri’nde çok güzel aktiviteler, sosyal faaliyetleri var. Benim çocuklarımda bu etkinliklerden faydalansın, kendini geliştirsin, arkadaş çevresi genişlesin istiyorum.

15 yaşında olan Ömer korkmaz Cemil Meriç Bilgievine 2,5 senedir devam ediyor “ Tiyatro’ya devam ediyorum. Stresimizi sahnede atıyoruz. 15 den fazla arkadaşlarımızla sahneye çıktık. Çok iyi hocalar tanıdık ve onlardan çok şeyler öğrendik. Arkadaş çevremiz gelişti”

Suriyeli olan Mahmut Tuğba Başakşehir’e 10 ay önce taşınmış. 10 yaşında olan Tuğba, Bilgievleri’nde Tiyatro ve Satranç kulüplerine gitmiş “Önümüzdeki dönem İzcilik Kulübüne yazılacağım. Bilgievi Ramazan standını seviyorum Burada Jenga oynuyorum”

7.sınıf öğrencisi Özge Nur Yalçın Cemil Meriç Bilgievi’ne devam ediyor. “Bilgievinin ilk öğrencilerindenim. Tiyatro, diksiyon, gitar ve iyilik kulüplerine devam ediyorum. Yaz döneminde de Bilgievine devam ediyorum. Pek çok arkadaşım var Bilgievi’nde. Bilgievi olmasa yaz döneminde boş boş sokaklarda gezecektim şimdi ise çok güzel etkinliklere katılabiliyorum.

Elif Ceren Sağır 8.sınıf öğrencisi ve Cemil Meriç Bilgievi’nde Keman, diksiyon ve iyilik kulübüne devam ediyor. “Daha önce keman çalmayı bilmiyordum Bilgievi’nde ücretsiz olarak öğrendim. İstanbul’da ki pek çok tarihi yerleri arkadaşlarımızla birlikte gezme şansımız oldu. Bilgievine gelmeden önce boş boş amaçsız dolaşıyorduk. Bilgievi sayesinde yol kat ettim. Hiç bilmediğim pek çok şey öğrendim, gördüm.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.