BaŞakHaber

Milletvekilleri, Başakşehir Ramazan etkinliklerinde

Milletvekilleri, Başakşehir Ramazan etkinliklerinde

Milletvekilleri, Başakşehir Ramazan etkinliklerinde
71 views
20 Temmuz 2013 - 21:46

İlçe ve il dışından yoğun katılımlarla gerçekleşen Başakşehir Ramazan programları Bakan ve Milletvekillerini de ağırlıyor.

Ramazan süresince düzenlenen üç bölgede kurulan etkinlik alanlarının son ziyaretçileri Ak Parti İstanbul Milletvekili, Milli Eğitim Eski Bakanı Ömer Dinçer ve Ak Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Doğan Kubat oldu.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette Millet Vekilleri Başakşehir Sular Vadisi Ramazan etkinlik alanını gezerek, Başkan Uysal’dan bilgiler aldı. Başakşehir’de 2013-2014 Eğitim Öğretim döneminde açılacak olan Türkiye’nin en büyük İmam Hatip kompleksinin maketini de inceleyen Milletvekilleri ilçeyle ilgili projeleri anlattı, Ramazan’la ilgili düşüncelerini paylaştı.

‘İmam Hatip Lisesi, takdir edilecek bir çaba’

Ak Parti İstanbul Milletvekili, Milli Eğitim Eski Bakanı Ömer Dinçer yaptığı açıklamada Başakşehir’in gelişimine dikkat çekti “Başakşehir hızla gelişen ve planlı gelişen ilçelerimizden birisi. Bu anlamda, Başakşehir halkını ve belediyeyi tebrik ediyorum. İmam hatiple ilgili olarak ilk açılma kararı, benim Milli Eğitim Bakanlığım döneminde vermiştik, hatta temel atıldıktan sonra incelemelerde bulunduk. Hakkaten takdir edilecek bir çaba var. Çok müstesna bir proje. Ben okulun maketine bakarken, şunları düşündüm. Bizim okuduğumuz dönemlerde okul olma şartlarına sahip olmayan yerlerde eğitim görüyorduk. Bu inanılmaz bir gelişme. Burada okuyacak çocuklar çok şanslılar. Bizler gıpta ederek bakıyoruz çalışmalara”

‘Başakşehir düzenli yerleşimiyle, yeni projelerle dikkat çeken bir ilçe’

Başakşehir İstanbul ilçeleri içerisinde düzenli yerleşimi ile dikkat çeken bir bölge olduğunu ve bu nedenle insanlarında ilgisini çektiğini vurgulayan Ak Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Doğan Kubat Başakşehir Ramazan etkinliklerini değerlendirerek, insanların bu tarz etkinliklerde bir araya gelmesi sosyal bütünleşme adına önemli bir fonksiyon olduğunu söyledi Miletvekili Kubat sözlerine şöyle devam etti “ Biz Başakşehir’deki gelişmelerden dolayı çok mutluyuz. Bölgede son imar değişiklikleri ile birlikte ilçe sınırları büyüdü. İlçemizde şuan altyapı sorunu olan bölgelerimiz var.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Başakşehir belediyesi, bakanlığımız ve Başkanımız Mevlüt Uysal çalışmalar yapıyorlar. Başakşehir sosyal donatılarıyla, düzenli yerleşimi ile ön plana çıkarak, düzenli yerleşimiyle modern bir kent olma noktasında hızla ilerliyor. İnsanların beklentilerini karşılamak için büyük çaba gösteriyoruz. İşte Türkiye’nin en büyük İmam Hatip Lisesi, İstanbul halkına hizmet edecek. Gerçekten dünya ölçeğinde teknolojik gelişmelere adapte olabilecek her türlü ortamı oluşturma gayreti içerisindeyiz. Başakşehir’de Büyükşehir hastaneleri projelerimiz var. İlçe Kanal İstanbul’a, yeni yapılacak olan havalimanına yakın. Başakşehir her geçen gün stratejik önemi ve coğrafi konumuyla önemli hale geldi. Biz millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik diyor Başbakanımız. Biz bu durumda belediye başkanımız, ilçe teşkilatlarımız olarak halk için çalışıyoruz. Bunun tek bir gayesi var; insanların duasını kazanabilmek, standartları yüksek işler çıkartabilmek. Başakşehir halkına en güzel hizmeti sunmak için var gücümüzle çalışacağımızın taahhüdünü veriyorum.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.