BaŞakHaber

Başakşehir’den Babaeski’ye Komşuluk İftarı

Başakşehir’den Babaeski’ye Komşuluk İftarı

Başakşehir’den Babaeski’ye Komşuluk İftarı
70 views
24 Temmuz 2013 - 18:10

Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı´nın ev sahipliğinde Başakşehir Belediyesi´nin düzenlediği Sokak İftarında 5bin Babaeskili bir araya geldi.

Ramazan Trakya’da Bir Başka Güzel, İstanbul Komşularıyla Güzel, “Paylaş ki kardeş ol” slagonuyla vatandaşları aynı sofrada toplayan Başakşehir Belediyesi bu sene ikincisi düzenlenen iftarda ramazan bereketini il dışına taşıdı.

İftar yemeğine; Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Ak Parti Kırklareli Milletvekili Şenol Gürsan, Ak Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Doğan Kubat, Ak Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Müzemmil Hevadpal, Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, Ak Parti Babaeski İlçe Başkanı Ali Gencal ve çok sayıda Babaeskili vatandaş katıldı. Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve beraberindeki heyet iftar öncesi Babaeski esnafını ziyaret ederek esnafın sorunlarını dinledi. Ziyaretin ardından iftarın verildiği Cedit Ali Paşa Camii yanında kurulan iftar alanına geçildi. İftar sofrası hazırlanırken diğer tarafta yapılan Ebru ve Hat sanatına vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

Ramazan dostluk, barış ayı, samimiyetin ve güzelliğin arttığı bir aydır

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal yaptığı selamlama konuşmasında “ Ramazan ayı boyunca Trakya’daki ilçelerimizde, İstanbul’da yaptığımız sokak iftarlarını buralara taşıyarak yaygınlaştırıyoruz. Geçen sene de burada düzenlenen iftar çok da güzel oldu ve yine yapıyoruz.Ramazan dostluk, barış ayı samimiyetin ve güzelliğin arttığı bir ay. Bu manada sokak iftarları, komşuların bir arada buluşturulmasıdır. Babaeski sokak iftarıda, herkesi buluşturup Ramazanın ruhuna uygun dostlukların samimiyetin artmasına yönelik bir çalışma. Gerçekten, Babaeski’deki vatandaşların bunu özlemle beklediğini pek ummuyorduk. Geçen seneye nazaran bu sene daha kalabalık. İstanbul’da yaptığımız iftarlara Ramazanlarda da her sene daha fazla ilgi oluyor. Bu durum gayet güzel” dedi.

Babaeskili vatandaşlarımızla sevgimizi, kardeşliğimizi paylaşıyoruz

Ardından Kırklareli Ak Parti Milletvekili Şenol Gürsan vatandaşlara seslendi; “Geçen sene biz sokak iftarlarına başladık bu ikincisi. Hakikaten sokak iftarları Trakya’ya ayrı bir güzellik katıyor. Burada maksat yemek yemek bir ekmeği paylaşmak değil biz bunu hep söylüyoruz. Burada Babaeskili vatandaşlarımızla sevgimizi kardeşliğimizi paylaşıyoruz. Bu ayrı bir renk ve ayrı bir güzellik getirdi” dedi.

İstanbul Ak Parti Milletvekili Mehmet Doğan Kubat ise;” İstanbul halkının Trakya halkıyla buluşması çerçevesinde bugün yine Babaeski’de güzel bir organizasyon gerçekleşiyor.5 bin kişilik muhteşem bir kalabalıkla muhteşem bir iftar yapacağız. Bizde, Babaeskili kardeşlerimizle iftarda bir arada bulunmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Ezanın okunmasıyla iftarını açan Babaeskililere, Semazen gösterileri ve ilahiler eşlik etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.