BaŞakHaber

Develi’den, Başakşehir’e özel Ramazan esprileri

Develi’den, Başakşehir’e özel Ramazan esprileri

Develi’den, Başakşehir’e özel Ramazan esprileri
78 views
24 Temmuz 2013 - 18:02

Başakşehir Belediyesi’nin Ramazan’ın huzur ve coşkusunu tüm vatandaşlarla paylaşmak için düzenlediği programlar büyük katılımlarla devam ediyor.

Üç bölgede düzenlenen etkinliklerin merkezi olan Sular Vadisi etkinlik alanında ekranların sevilen isimlerinden Bekir Develi sahneyi, Tasavvuf Müziğinin en seçkin parçalarını seslendiren Fatih Koca’yla paylaştı. Diğer etkinlik alanları olan Bahçeşehir’de sevilen sanatçı Uğur Aslan,  Kayaşehir’de ise, Türk Halk Müziğinin genç sesi Necdet Kaya ilçe sakinleriyle buluştu.

‘ Reklam arası namaz kılanlar var’

Sular Vadisi Ramazan programı,Tasavvuf Müziğinin en seçkin parçalarını seslendiren Fatih Koca’nın konseriyle başladı. Koca, Bismillah, Her şey O’nunla başlar, Ey benim sultanım gibi parçaları vatandaşlarla birlikte seslendirdi. Sanatçı, programın son ilahisi olan ‘Allah Allah’ı, Başakşehir etkinliklerine katılan Amasya Belediyesi Başkan Yardımcısı Osman Akbaş, Mustafa Demirci, Ahmet Hakkı Turabi’yi sahneye davet ederek birlikte okudu.

Fatih Koca’dan sonra ekranların sevilen yüzü Bekir Develi Başakşehir Ramazan etkinlikleri için hazırladığı özel bir programla sahnede yer aldı. Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve ekibine teşekkür ederek programına başlayan Develi, mizahın gücünü yansıttığı hayatın içinden hikâyeleriyle beğeni topladı. Türklere has davranış biçimlerini anlatan sanatçı, ibadetlerimiz sırasında ortaya çıkan olumsuzlukları esprili bir dille anlattı. “Allah’u ekber dediğimiz anda, şeytanda mesaiye başlıyor. İbadetlerimizi vesveselerle yapar hale geldik. Dizi seyrederken, reklam arası namaz kılanlar görüyorum. Teravih namazını en kısa sürede hangi hoca kıldırıyorsa o camiye gidenleri biliyorum” dedi.

Türkülerle Anadolu yolculuğu

Kayaşehir Ramazan etkinliklerinde Halk Müziği Sanatçısı Necdet Kaya türküleriyle unutulmaz bir Anadolu yolculuğuna çıkarttı.

Seyircilerin arasına katılarak, vatandaşlarla göz göze türkülerini söyleyen Necdet Kaya program sonrası yaptığı açıklamada, kendisinin de Başakşehirli olduğunu ve 3 yıldır Başakşehir’de konserler verdiğini söyledi. Kaya, “Başka yerlerde de konser veriyoruz ama Başakşehir’in tadı farklı. Baktığınız zaman 3 yıl öncesiyle bugün arasında dağlar kadar fark var. Bunun da Belediye Başkanımız Mevlüt Uysal’ın vizyonunun geniş ve açık olmasından kaynaklandığını düşünüyorum. Başakşehir’in geleceği çok parlak.” dedi.

‘Bahçeşehirlilere özel parçalar’

Bahçeşehir etkinliklerinde Uğur Aslan rüzgarı esti.  Bu güzel ramazan gününde öncelikle sizlerle bizi bir araya getiren değerli Başakşehir Belediyesine teşekkür ediyoruz diyerek programına başlayan Sanatçı, katılımcıların memleketlerini sorup o yörelere özgü türküleri seslendirdi.

Bugün doğanları sahneye davet eden Uğur Aslan kitabını ve albümünü hediye ederek, gitarıyla söylediği ‘İsyan’ parçasıyla konseri sonlandırdı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.