BaŞakHaber

Eve hizmet, sıcak yemek

Eve hizmet, sıcak yemek

Eve hizmet, sıcak yemek
83 views
25 Temmuz 2013 - 2:43

Başakşehir Belediyesi evlerinden dışarıya çıkamayan yaşlılara ve engellilere özel Ramazan hizmetini bu yıl da sürüyor. Ramazan ayı boyunca ilçede ikamet eden, evlerinden dışarıya çıkamayan yaşlılarla, engelli vatandaşların iftar ve sahur yemeklerini özel saklama kaplarıyla evlerine götürüyor.

Her gün gelen talepler doğrultusunda sayının arttığı uygulamayla; Ramazan’da yüzlerce ihtiyaç sahibinin yüreği ısınıyor.

Ramazan’da iftar-sahur yemekleri Belediyeden

Müdürlük, çalışmanın alt yapısını ilçe genelinde yıl boyunca devam ettiriyor. Müdürlük bünyesindeki otomasyona kayıtlı isimler ve ilçe genelindeki evlere tek tek ziyaretleri sırasındaki tespitler güncellenerek sıcak yemek listeleri her Ramazan Ayında güncelleniyor.

Bu listeler dışında Başakşehir Belediyesi Çağrı Merkezini arayarak talepte bulunan vatandaşların talepleri de incelenerek değerlendirmeye alınıyor.

İlçede ikamet eden ve Sıcak Yemek talebinde bulunan vatandaşların maddi durumları göz önüne alınmaksızın, 65 yaş üzeri tek ya da eşi ile birlikte yaşayan evinde yemek yapacak kimsesi olmayanlar, evinde bir ya da birden  fazla engellisi olup yemek yapacak zamanı olmayanlar, evinde yatalak hastası olanlar, engelli olup tek, eşi ile ya da çocukları ile yaşayan fakat 65 yaş altında olan kişiler bu hizmetten faydalanabiliyor.

İftar ve Sahur yemekleri eve götürülüyor

Belediye personeli tarafından özel kaplarda evlere ulaştırılan sıcak yemek hizmeti vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Sıcak Yemek sunulan hane sayısını hızla artırarak daha çok ihtiyaç sahibine ulaşan, hizmet kapsamı genişleten Başakşehir Belediyesi sıcak yemek dağıtımını Ramazan sonuna kadar devam ettirecek.

‘Ramazan’da komşunuzla dostluğunuz paylaşın’

Sıcak yemek uygulaması ile ilgili görüş bildiren Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal “Yardımlaşma ve dayanışma ayı da olan Ramazan’da sene içinde devam eden yardım çalışmalarımızdan olan DESTEKKART’la Ramazan’da da yardımlarımız devam ediyor. Bu çalışmalarımıza ilave olarak ilçe genelinde çeşitli sebeplerele yemek yapamayacak durumda olan vatandaşlarımızın iftar ve sahur yemeklerini biz hazırlayalım, evlerine sıcak yemek götürelim istedik. Geçen sene başlattığımız Sıcak Yemek uygulamasına aldığımız güzel tepkiler ve talepler nedeniyle bu senede uygulamamızın kalitesini ve kapsamını genişleterek bir adım öteye taşıyoruz. İlçemiz’de her mahallemizde Ramazan Ayı boyunca açtığımız bereket sofralarında bizler ekmeğimizi, gönlümüzü paylaşıyoruz. Gelin sizlerde komşularınızın kapısını çalın, dostluğunuzu paylaşın” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.