BaŞakHaber

Ak Parti Genel Başkan Yrd Soylu Bahçeşehir’de

Ak Parti Genel Başkan Yrd Soylu Bahçeşehir’de

Ak Parti Genel Başkan Yrd Soylu Bahçeşehir’de
80 views
26 Temmuz 2013 - 20:44

Başakşehir Belediyesi´nin Ramazan’ın bereketini ilçe genelinde kurulan iftar sofralarına taşıdığı Sokak İftarlarıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’yu ağırladı. Ak Parti GenelBaşkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Hiç kimseyi ötekileştirmeden, büyük Türkiye için hep birlikte yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Basakşehir Bahçesehir Hillpark önünde gerçekleştirilen sokak iftarına, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, sanatçı Uğur Aslan ve Doğuş ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Soylu; 10 yılda Türkiye’nin kat ettiği yolları anlattı

Sokak İftarında Bahçeşehirlilerle bir araya gelen Soylu, aynı sofrada aynı duaları paylaştığı Bahçeşehirlilerle birlikte olmaktan çok mutlu olduğunu belirterek, kendisinin de Bahçeşehir´de oturduğunu söyledi. Programda siyaset yapmayacağını dile getiren Soylu, Bahçeşehirlilerden, Türkiye´nin şuanki durumuyla 10 yıl önceki durumunu karşılaştırmasını istedi.

Bahçeşehirlilerin adaletli davranacağından emin olduğunu söyleyen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu, “Biraz empati kuralım. Bundan iki ay önce çok sayıda katkı maddesi olan ekmeğimiz bile artık katkısız olarak çıkıyor. Aynen batılı ülkelerde olduğu gibi. Bu da hayat kalitesinin yükseldiğini gösterir. Beş yıl öncesine kadar Haliç´in kokusundan geçilmiyordu. Ama bugün Marmara´dan Haliç´e bağ açılarak temizlendi. Yakın zaman önce Dünya Sağlık Örgütü İstanbul´un her yerinde denize girilebileceğini rapor etti. Sigara yasağıyla yeni nesile temiz bir hava sahası oluştu. Şimdi bu yeni nesli dünya standartlarına ulaştıracak eğitim sistemi yapıyoruz. 2002´de orta sınıfın sadece yüzde 17-18´i uçağa binebiliyordu. Bugün ise yüzde 67´si uçağa binebiliyor. Askerlerimiz bile artık bir taraftan bir tarafa uçaklarla naklediliyorlar” diye konuştu.

‘Türkiye’de yaşam koşulları, batıdan da yüksek olacak’

Başkan Yardımcısı Soylu, 2020´de Türkiye´de 7 bin 500 kilometre hızlı tren yolu olacağını ifade ederek, ülkede yaşam koşullarını, batının hayat standartları en yüksek ülkelerin standartlarına kavuşturacaklarını söyledi.

Hedeflerinin Avrupa´nın büyük ülkeleri olduğunu söyleyen Soylu, şöyle konuştu:

“Türkiye, hiç olmadığı kadar yarına umutla bakabilmektedir, birlikle, beraberlikle ve kardeşlikle. Birlik ve beraberlik bu toprakların özüdür. Allah hiç bir zaman bu ülkeyi adaletli yöneticilerden ayırmasın. Bundan 15 yıl önce ay-yıldızlı pasaporta gösterilen hürmetle bugün dünyada bu pasaporta gösterilen hürmet arasında çok fark var. Bugün dünyanın her yerinde dünyanın en büyük ülkelerinin pasaportu gibi hürmet görüyor. Bu özgürlük ve demokrasiyle elde edildi. Kim ülkemize hizmet yapıyorsa onun önünde saygıyla eğiliriz. Bunu siyaset yapmak için söylemiyorum. Çünkü biz sadece cengaver bir millet değiliz. Büyük bir kültüre ve medeniyete sahip bir milletiz. Onun için bu topraklarda çok büyük alim, bilim adamı ve düşünür yetişmiştir. Ülkemiz çok güzel bir yolda ilerliyor. Tabi bunu istemeyenler de olabilir. Ancak biz onları bir tarafa koyarak yolumuza devam edeceğiz. Tabi hiç kimseyi ötekileştirmeden, büyük Türkiye için hep birlikte yolumuza devam edeceğiz.”

Dostluk ve samimiyete birlik, beraberlik tablosuyla ulaşabiliriz

Bu rahmet ayında aynı masada ilçe vatandaşlarıyla bir arada olmaktan keyif aldığını dile getiren Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, bu yıl ikincisini düzenledikleri iftar programıyla 2 bin 500 kişiyi topladıklarını söyledi.

İftar programının ilçe halkının kaynaşması için oldukça önemli olduğunu söyleyen Başkan Uysal, “Dostluğa ve samimiyete ihtiyacımız olduğu şu günlerde bunu, gösterdiğimiz bu birlik beraberlik tablosuyla aşabiliriz. Burada aynı masada yemek yiyebiliyorsak bundan sonrada kapılarımızda karşılaştığımızda birbirimizden selamımızı esirgemeyiz. Sanatçısı, öğretmeni, işçisi ve patronuyla aynı sofrada buluşmak çok güzel bir şey olsa gerek. Bu akşam gelen gelemeyen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum. Diyerek herkesin Ramazanını ve gelecek bayramını kutluyorum, ifadelerini kullandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.