BaŞakHaber

Mekke Resulleri, Hz. Yusuf (a.s)’la devam etti

Mekke Resulleri, Hz. Yusuf (a.s)’la devam etti

Mekke Resulleri, Hz. Yusuf (a.s)’la devam etti
94 views
26 Temmuz 2013 - 20:52

Çile ve aşk dolu örnek hayatlarıyla İslam Âleminin yol göstericileri olan Mekke Resulleri, Hz. Yusuf (a.s)’la devam etti. Başakşehir Ramazan programlarının ana teması olan “Mekke Resulleri” kapsamında düzenlenen söyleşilerin dördüncüsünde yazar Abdullah Yıldız, Sular Vadisi’nde, Hz. Yusuf (a.s)’ı anlattı.

Bahçeşehir etkinlik alanında, Naat v e tasavvuf şiirlerinin güçlü yorumcusu Dursun Ali Erzincanlı sahne alırken, Türk Tasavvuf Müziği’nin seçkin eserlerini seslendiren Erkan Mutlu Kayaşehir’de hayranlarıyla buluştu.

Çocuklarımızı, Yusuf (a.s) gibi yetiştirmeliyiz

Sular Vadisi etkinlik alanında, Hafız Mustafa Efe’nin Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan gece yazar Abdullah Yıldız’ın söyleşisiyle devam etti. Bu günün iffetsiz, ahlaksız çağında çocuklarımızın önüne güzel örnekler koymalı, onları Yusuf (a.s)’ın ahlakında yetiştirmeliyiz diyen Yıdız, Kur’an-ı Kerim’in %60’ının peygamberlerimizin hayatını anlattığına dikkat çekti “ Kur’an-ı Kerim’de peygamberlerin bu kadar anlatılması çok önemlidir. Seçilmiş insanların her birinin farklı alanlarda ki güzellikleri günümüze örnek teşkil etmelidir. Bugün Hz. Musa (a.s)’ın yolundan gidenlere ihtiyacımız var. Bugün putları yıkacak Hz. İbrahim (a.s)’lara ihtiyaç var.”

Kur’an-ı Kerim’de Yusuf (a.s)’ın hayatı bir bütün olarak işlenmiştir. Güzellik timsali Peygamberin sadece yüzü değil, ahlakı, iffeti ile de güzel olduğunu belirten yazar Abdullah Yıldız, günümüzde çocuklarımızın idolleri sinema, dizi yıldızları oldu. Onların önüne güzel örnekler koymalı, bizler de davranışlarımızla örnek olmalıyız. Ancak bu sayede, Allah (c.c)’ın razı geleceği çocuklar yetiştirebiliriz. Afişlerle, cep telefonlarıyla hayâsızlığın baş tacı olduğu çağımızda Hz. Yusuf (a.s)’lara ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Yazar Abdullah Yıldız söyleşi sonunda kitaplarını da imzaladı.

Bahçeşehir, Dursun Ali Erzincalı’yı ağırladı.

Aile ve çocukların yine birlikte yarışıp eğlendiği çocuk etkinlikleri başlayan Bahçeşehir Ramazan programı Dursun Ali Erzincan’lıyla devam etti.

Peygamber Efendimiz (s.a.v) için yazdığı şiirleri naif sesiyle yorumlayan Şair Dursun Ali Erzincanlı dinleyenlere duygu dolu anlar yaşattı. Şiir dinletisi arasında, anlattığı hikâyelerle de dikkat çeken Erzincanlı 3. kez Bahçeşehir’de olmaktan duyduğu mutluluğu da dile getirdi.

Erkan Mutlu Kayaşehirlilerle buluştu

Kayaşehir Ramazan etkinliklerinde ise, Tasavvuf müziğinin güçlü sesi Erkan Mutlu sahne aldı. Sanatçı ağırlıklı olarak bu yıl çıkardığı “Aşiyan” albümünü ile Kayaşehirlilerle buluştu.

Konser sonunda “Aşiyan” albümünü sevenlerine imzalayan sanatçı alkışlarla uğurlandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.