BaŞakHaber

Ramazan gecelerinde coşku katlanarak çoğalıyor

Ramazan gecelerinde coşku katlanarak çoğalıyor

Ramazan gecelerinde coşku katlanarak çoğalıyor
91 views
26 Temmuz 2013 - 20:43

Her gece farklı etkinliklerle devam eden Başakşehir Ramazan programlarında coşku katlanarak çoğalıyor.

Etkinliklerin 16. gününde Sular Vadisi’nde Özgün müziğin büyük çıkış yapan isimlerinden Grup Genç, İslam coğrafyasında yaşanan acıları parçalarıyla dile getirdi. Kayaşehir’de Sanat müziğinin en güçlü seslerinden Zekai Tunca dillerden düşmeyen parçalarını seslendirdi.

Kur’an-ı Kerim’in dili şiire en yakın dildir

Sular Vadisi sahnesine “Dünyanın dört bir yanında müthiş bir direniş var. Mısır’ın birçok meydanında bizim içinde direnen kardeşlerimiz var. Bu direnişler, acılar pek yakında doğacak Şafağın sancılarıdır diyerek başladığı programına ‘Sözüm var’ parçasıyla başladı. 1994 yılından bu yana müzik çalışmalarına devam eden grup çoğunluğunu ilk albümünden seçtiği parçalarını seyircilerle birlikte söyledi.

Kur’an-ı Kerim’in dili şiire en yakın dildir diyen Grup Genç’in solisti İzzet Okumuş program sonrasında yaptığı açıklamada yerel yönetimlerin Kültürel faaliyetlerini değerlendirdi “20 senedir müzik yapıyoruz. Daha öncede Başakşehir’e gelmiştik. Tekrar aynı coşkuyu yaşattığı için Başakşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz. Başakşehir şekil itibariyle nezih, düzenli bir ortam, seçkin bir dinleyici kitlesi var. Belediye yol yapan kurum olarak algılanmıyor artık. İnsanlar farklı kültürel ihtiyaçlarının belediyeler tarafından karşılanması çok takdir edilecek hizmetler”

Kayaşehir Zekai Tunca’yla musikiye doydu

Başakşehir Ramazan Etkinlikleri çerçevesinde Başakşehir Belediyesi´nin Kayaşehir’deki konuğu Türk sanat müziğinin güçlü sesi Zekai Tunca oldu. Yılların eskitemediği Sanatçı, Rüyalarım olmasa, Çile, Tanrım, Gülü Susuz Seni Aşksız Bırakmam gibi yıllardır adıyla özdeşleşen şarkıları seslendirdi. Konserin bir bölümünde seyircilerin arasına inen Tunca, şarkılarını sevenleriyle birlikte söyledi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.