BaŞakHaber

Milletvekili Tülay Kaynarca, Başakşehir’deydi

Milletvekili Tülay Kaynarca, Başakşehir’deydi

Milletvekili Tülay Kaynarca, Başakşehir’deydi
76 views
27 Temmuz 2013 - 21:57

Her gece üç farklı bölgede Ramazan’ın manevi ruhunu yansıtan programlarıyla beğeni toplayan Başakşehir Ramazan etkinlikleri 18.gününde Ak Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca’yı ağırladı. Milletvekili Kaynarca “Fazla değil iki üç, beş yıl sonra Başakşehir´de yaşamak bir ayrıcalık olacak” dedi.

Ramazan etkinlikleri, üç bölgede şiir ve konserlerle devam etti. Bahçeşehir’de; ünlü bestekar Amir Ateş’in yetiştirdiği Türk Tasavvuf Müziği’nin güçlü seslerinden Sami Savni Özer, katılımcıları müziğin derinliklerine taşıdı. Sular Vasisi’nde güçlü sesi ve etkili yorumuyla şair Bedirhan Gökçe yer alırken, Kayaşehir’de dokunaklı şiir yorumuyla sevilen Uğur Arslan hayranlarıyla buluştu.

‘Fazla değil iki üç, beş yıl sonra Başakşehir´de yaşamak bir ayrıcalık olacak’

Başakşehir Göçmen Konutları´nda düzenlenen iftara katılan Ak Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca Sular Vadisi’ndeki Belediye standını ziyaret etti. Başakşehir Belediyemiz her alanda olduğu üzere Ramazan etkinliklerinde de öncü bir ilçe, Belediye Başkanımız Mevlüt Uysal´ı yürekten tebrik ediyorum diyen Milletvekili Kaynarca “ Az önce Göçmen konutlarındaki sokak iftarına katıldım. Oradaki katılımda önceki yıllara nazaran kat ve kat artmış durumda. Milletimizin memnuniyetini, sevgisini, desteğini gösteriyor. Diğer Ramazan etkinlikleride çok güzel. Hem çocuklara hem gençlere hitap ediyor, hem de Ramazan´ın maneviyatına uygun programlar yer alıyor. Herkes bu etkinliklerde aradığını bulabiliyor. Bu programlarla Ramazan´ın ulviyetini Başakşehir´de görmek mümkün” dedi.

Daha önceki ziyaretlerinde Başakşehir´de önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde açılışı yapılacak olan Türkiye´nin en büyük Anadolu İmam Hatip Lisesi ziyaretini de anlatan Kaynarca, ilçedeki yeni projeleri anlattı “Başakşehir’in bulunduğu konum çok daha merkezi, metropol olacağını da gösteriyor. Çünkü Mega projelerin merkezinde, İstanbul´un adını dünyada duyuracak ana projelerin içinde de Başakşehir var. Bir anlamda ikinci kurulacak kentine yakın olacak, şehir hastaneleri var. Bio İstanbul başladı. Özellikle İmam Hatip Lisesi çok muhteşem bir proje. Yarınlarda fazla değil iki üç yıl sonra Başakşehir´de yaşamak bir ayrıcalık olacak.”

Vadi, şiirlerle mest oldu

Sular Vadisi’nde sahne alan sanatçı Bedirhan Gökçe, okuduğu birbirinden güzel şiirlerle vatandaşları mest etti. ‘Bizim çocukluğumuzda Ramazan etkinlikleri unutulmuştu, şimdiki çocukların ilerde büyüdüklerinde çocuklarına anlatacakları güzel etkinlikler düzenleniyor” diyen Sanatçı, ‘Yalan dünya, Sarı Gelin, Beyaz Giyme Toz olur, Altın Hızma’ gibi tanınmış şiirleri okudu. Sanatçıya sahnede sanatçı arkadaşları da eşlik etti.

Bahçeşehir’de huzur dolu bir gece

Çocuk etkinlikleriyle ve birbirinden eğlenceli yarışmalarla başlayan Bahçeşehir Ramazan etkinlikleri, Sami Savni Özer’in sahne almasıyla yerini büyüklere bıraktı. Sami Savni Özer; “ Daha önce Başakşehir’de konser vermiştim, çok güzel bir atmosfer ve seyirci vardı. Bugün Bahçeşehir’de aynı güzel atmosfer var” diyerek parçalarını seslendirdi.

İnsan ruhunu besleyen tasavvuf müziğini naif ses tonuyla bütünleştiren Sami Savni Özer seslendirdiği ilahilerle dinleyenlere duygulu anlar yaşattı.

Başakşehir’de kozmopolit bir yapı var

Konserden sonra görüş bildiren Sami Savni Özer şunları söyledi;” Yerel yönetimlerin sanata ve kültüre önem vermesi çok güzel. Başakşehir de çok kozmopolit bir toplum yapısı var. Özellikle varoş bölgelerin gönlünü kazanabilirse belediye harika bir olay olur. O zaman tam bir toplum barışı olur. Anlattığımız kadar olmasa da bu söylenenler süreç gerektiriyor”

Ramazanla ilgili iyi dileklerini de belirten Özer; “Bu Ramazanda herkese; barış, sevgi, muhabbet, merhamet ve şefkat duygusu, kavgadan uzak, hoşgörü diliyorum. Herkesin siyasi, dini tavrı ne ise onlara saygılı olmak lazım çünkü bu olmazsa muhabbet olmaz”dedi.

Kayaşehir’de şiir dolu bir gece

Kayaşehir Ramazan etkinlik alanı bu gece şiirin güçlü yorumcusu Uğur Aslan’ı konuk etti. Uzun yıllar yaptığı televizyon programları ile zirvede kalmayı başaran Aslan yeni yayın döneminde de iddialı yapımlarla sevenlerinin karşısına çıkacağının müjdesini verdi.

Kayaşehir Ramazan Etkinlik Alanında düzenlenen şiir dinletisinde sanatçı “Karagümrük Yanıyor, Yıldız Gözlüm ve Su Gibi “sevilen parçalarını seslendirdi. Program sonunda sanatçı hayranlarına son çıkardığı şiir kitabı ”Gidenleri Allah Affetsin”i imzaladı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.