BaŞakHaber

Kaymakam Cevdet CAN’ın Tilki Fıkrası

Kaymakam Cevdet CAN’ın Tilki Fıkrası

Kaymakam Cevdet CAN’ın Tilki Fıkrası
104 views
28 Temmuz 2013 - 3:17

İKTİSAD DERNEĞİ GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİNİN DÖRDÜNCÜSÜNÜ VERDİ

İKTİSAD Sanayici ve İş Adamları Derneği 4. Geleneksel İftar Yemeğinde Başakşehir’in mümtaz isimleri bir araya geldi.

İKTİSAD Derneği tarafından düzenlenen İftar Yemeğin’e AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Ünal Kacır, Başakşehir Kaymakamı Cevdet Can, Başakşehir Emniyet Müdürü Murat Başıbüyük, CHP İlçe Başkanı Kazım Özeren, Başakşehir Müftüsü Ahmet Bilgi, Başakşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Muhittin Balta, Devlet Hastanesi Eski Başhekimi Dr. Mahmut Tokaç, SGK Müdürü Umut Topçu, KOSGEB Müdürü Selahattih Kaya, MARİFED Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Nazo İçecek Sahibi Nihat Kurt, İKTİSAD Yönetim Kurulu Başkanı ve Görgülü Pastaneleri sahibi Mehmet Tahir Sekizkardeş, İKTİSAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve Maciter Grup sahibi Mehmet Maciter, İKTİSAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve BioFin Kozmetik sahibi İbrahim Karabaş, İKTİSAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Özsarı Gıda Sahibi Osman Sarı, İKTİSAD Eğitim Koordinatörü Ömer Faruk Buğam, İKTİSAD Komite Başkanları, çok sayıda İKTİSAD Derneği üyesi ve davetlileri katıldı.
 
Yemekte bir konuşma yapan AK Parti Milletvekili Ünal Kaçır, “İstikrarın istenmemesi akla ziyandır. Bu millet birlik, kaynaşma, sevgi ve barıştan yana olduğunu gösterdi. Çalışmak, milletle hemhal olmak yönetim için yarış yapmak lazım.” dedi. Daha sonra iftar katılımcılarının Ramazanını ve yaklaşan Kadir gecesini tebrik eden ve “her bayramınız bir öncekinden daha mutlu olsun” diyerek kürsüden ayrılan Kacır Başakşehir Kaymakamı Cevdet Can’a İKTİSAD Derneği adına hediye taktim etti.
 
Kürsüye gelen Başakşehir Kaymakamı Cevdet Can Ramazanın rahmet ve dua ayı olduğunu ifade ederek “Bizler siz iş adamlarımıza her zaman dua ediyoruz ve bu tür organizasyonlara katılmaktan şeref duyuyoruz.” dedi. Helal lokma ve helal kazancın çok önemli olduğunu vurgulayan Can, İbrahim Suresine atıfta bulunarak “‘Güzel söz, kökü (yerde) sabit, dalları gökte olan güzel bir ağaç gibidir. (O ağaç), Rabbinin izniyle her zaman yemişini verir.’ Ehli dil olmalı ve bunun hazzını yaşamalıyız” dedi.
 
Ayrıca konuşmasında İKTİSAD üyelerinin, firmalarının ve markalarının, 2023 yılında dünyada ses getirmesi ve dünya markaları olmalarını dilediğini ifade etti.
 
NÜKTEDAN KAYMAKAM CEVDET CAN’IN TİLKİ FIKRASI.
 
Tilki ormanda açlıktan perişan olmuş bir vaziyette gezmektedir. Bir ağacın dalında asılı bir tavşan hazır bekliyor. Açtır ama şüphelenir ‘bu böyle hazır olmaz, bunda bir hikmet var’ der ve tuzak olmasından şüphelenir. Pusuya yatıp beklemeye başlar.
 Biraz sonra kurt gelir, tavşanı görür ve yatan tilkiyi de tabi… Tilkiye sorar ‘ne yapıyorsun dostum’
 Tilki cevap verir ‘hiç… yatıyorum’
 
-Burada bir tavşan var
 -Evet var
 -Neden yemedin
 Tilki sakince cevap verir ;
 ‘Bu gün orucum’
 Kurt kendinden emin ;
 “Ben yiyeyim o zaman”
 Tilki “Buyur afiyet olsun” der.
 Kurt tavşana uzanır uzanmaz bir patlama ortalık toz duman kurt yaralı hareketsiz 10 metre uzakta perişan halde yatarken tilki sakince tavşanı yemeye baslar.
 
Bunu gören kurt; ‘hani oruçtun sen?’
 Tilki pişkin pişkin;
 
‘Biraz önce top patladı duymadın mı?’ der.
 
Program sonunda CHP İl Başkanı Kazım Özeren ve MARİFED Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Kurt, İKTİSAD Yapı Komitesi Başkanı ve Odaş Yapı sahibi Adem Şimşek´e plaket taktim etti.
 
Ana Sponsor olan İKTİSAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Özsarı Gıda, Belkıs Pastaneleri ve Sahra Adana Kebap sahibi Osman Sarı´ya AK Parti İstanbul Milletvekili Ünal Kacır plaketini taktim ederken, “Osman Sarı Bey´i ve abilerini yakinen tanırım. Abisi Mehmet Sarı Gaziantep Milletvekilimiz ve Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi´dir.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.