BaŞakHaber

Sular Vadisi, Bakan Müezzinoğlu’nu ağırladı

Sular Vadisi, Bakan Müezzinoğlu’nu ağırladı

Sular Vadisi, Bakan Müezzinoğlu’nu ağırladı
81 views
02 Ağustos 2013 - 10:52

Üç bölgede sunduğu programlarla Ramazan’ın huzurunu, coşkusunu alanlara taşıyan Başakşehir Ramazan etkinlikleri, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nu Sular Vadisi’nde ağırladı.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın ev sahipliğinde Sular Vadisi etkinlik alanını gezen ve alanda yer alan Başakşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi maketini inceleyen Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’na Ak Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Harun Karaca, Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel de eşlik etti. Bakan ve beraberindeki heyet daha sonra Sanatçı Orhan Hakalmaz konserine katıldı.

Bakarsan Bağ olur, Başakşehir’de ‘Bağ’ olmuş

Sular Vadisi etkinliklerinde sahne alan Sanatçı Orhan Hakalmaz’ı izlemeye gelen vatandaşlar alanın dışına taştı. Çok yoğun bir kalabalığa Anadolu ezgilerini seslendiren Sanatçı programında ‘Omzumda sevda yükü, Kara tren, Deli gönül, Yalan dünya, Zahidem, Dostum Dostum, Mühür gözlüm’ gibi en seçkin ve bilindik türküleri vatandaşlarla birlikte söyledi.

Hakalmaz; program öncesi yaptığı açıklamada ‘Başakşehir Bakarsan Bağ olur söylemini tam anlamıyla karşılıyor. Başakşehir’de Bağ olmuş. Başkanımız çalışıyor, yapılan güzel çalışmaları görüncede takdir etmek gerekiyor. Başakşehir iş yerleriyle, evleriyle kültürlü insanlarıyla pırıl pırıl bir ilçe. Keşke bu ilçede otursaydık dedirten güzellikte bir ilçe’ dedi.

Konserin içeriğiyle ilgili de bilgi veren Sanatçı, Ramazan ayının ruhuna uygun bir program olacak. Türkülerimizin, ezgilerimizin çoğunda zaten insanı tefekküre götürecek doneler var. Bende bunları özellikle gençlerimiz için dile getirmeyi çok seviyorum. Bazıları türkülerimizi basite alıyor. Onlarada birazcık müziğimle cevap veriyorum. Bizim etnik müziğimizdir türkülerimiz.

Sami Çelik Bahçeşehirlilerle buluştu

Etkinliklerin 23. Gününde Bahçeşehirliler İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Sanat Müziği Koro Şefi Sami Çelik’i ağırladı.

Nur Haktan’ın sahne aldığı çocuk etkinlikleriyle başlayan gece, Bahçeşehirli çocukların sahneye çıkarak şarkılar söylediği büyük bir konsere dönüştü. Çocuk etkinlikleri sonrasında sahne alan sanatçı Sami Çelik, Türk Sanat Müziği’nin yanı sıra Türk Halk Müziği parçalarına da yer verdi. Dinleyicilerin alkışlarıyla uğurlanan sanatçı yaptığı açıklamada “Başakşehir’de ilk konserimi veriyorum ve burayı çok seviyorum. Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın çalışkanlığına, beyefendi duruşu ve hep gülen yüzüne hayranım gerçekten. Başakşehir eski bildiğimiz halinden şuanda çok farklı, modern bir şehir olmuş” dedi.

‘Sular Vadisi’nde de konser vermeliyim’

Sanatçı sözlerini şöyle sürdürdü “Ramazan etkinliklerini de merakla takip ediyorum. Bu tarz kültürel etkinliklerde verilen mesajlar çok önemli, halkla sanatçıyı buluşturan bir ortam yarattığı için çok önem taşıyor. Bahçeşehir’den sonra Sular Vadisi’nde de kısmetse bir konser vermek istiyorum. Ramazan çok mübarek bir ay, bütün suçlar bu ayda duruyor, biz hep kıyamda olmalıyız. Ramazan bitti hadi gidip eğlenelim olmamalı”

Kayaşehir’de, Grup Debu’dan muhteşem performans

Amerika´da 2001 yılında kurulan ve Müslüman olduktan sonra, Teksas´tan ayrılarak ezan sesi duyulan bir memlekete göçmeye karar veren Amerikalı gençle oluşan Grup Debu, kendilerince Allah aşkını anlatan şarkılar olarak tanımladıkları eserlerini Kayaşehirliler için seslendirdi.

La İlahe İllallah’ın her dilde aynı olduğunu, ortak dilin İslam olduğunu söyleyen Grup üyeleri, izleyenlerden şarkılara eşlik etmesini istedi. Grup üyelerine hep bir ağızdan eşlik eden Kayaşehirliler konser sonunda sahne önüne gelerek sanatçıları ayakta alkışladı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.