BaŞakHaber

Ayasofya Meydanı’ndan Kardeşlik Köprüsü

Ayasofya Meydanı’ndan Kardeşlik Köprüsü

Ayasofya Meydanı’ndan Kardeşlik Köprüsü
88 views
03 Ağustos 2013 - 19:10

Anadolu Gençlik Derneği, Darbecilerin Zulmü Altında Ezilen Mısır Halkına Destek İçin Düzenlediği Adeviyye Müdafaası Programında Yüzbin Kişiyi Ayasofya Meydanında Buluşturdu.   Ayasofya´dan Adeviyye´ye selam ve dua

Anadolu Gençlik Derneği, darbecilerin zulmü altında ezilen Mısır halkına destek için düzenlediği Adeviyye Müdafaası programında yüzbin kişiyi Ayasofya Meydanında buluşturarak Rabiatü-l Adeviyye meyadına köprü kurdu.

Ayasofya Meydanında Mısır´lı Müslüman Kardeşler Teşkilatının kutlu direnişine destek üzere eşzamanda ellere duaya, alınlar secdeye indi ve tüm gönüller mazlumlar için ALLAH´a (c.c) yalvardı.

Türkiye´nin duası 1 Ağustos iftarından 2 Ağutos sahurana kadar tüm mazlumlara ve Mısırlı kardeşlerine sel oldu aktı.

Ayasofaya’yı, Sultanahmet’i dolduran yüzbin kişi hurma ve suyla oruçlarını açtı ve akşam namazı için kıyama durdu, ardından aynı anda teravih namazını kıldı. Gece 1.30’a kadar süren program boyunca Kur’an-ı Kerim okundu, Mısır’daki zulmün durması için dualar edildi, ezgi ve ilahiler seslendirildi. Sahur yemeğiyle birlikte program son buldu.

Daha sonra AGD İstanbul Şube Başkanı Ali Uğur Bulut, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Selman Esmerer ve AGD Genel Başkanı Salih Turhan birer konuşma yaptılar.

Konuşmalarda Mısır başta olmak üzere İslam coğrafyasında akan kana vurgu yapıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.