BaŞakHaber

Bahçeşehir’de Senfonik İlahiler Yankılandı

Bahçeşehir’de Senfonik İlahiler Yankılandı

Bahçeşehir’de Senfonik İlahiler Yankılandı
87 views
03 Ağustos 2013 - 19:52

Ramazan ayının sonlarına yaklaşılırken Başakşehir Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu birbirinden renkli ve anlamlı programlar devam ediyor. Ramazan etkinliklerinin 25. Gününde Bahçeşehirliler Senfonik İlahilerle tasavvuf müziğine doyarken, Kayaşehir’de Türk Halk Müziği’nin usta yorumcusu Orhan Hakalmaz sahne aldı.

Senfonik İlahilerle müzik ziyafeti

Bahçeşehir’de birbirinden eğlenceli çocuk programlarının ardından sahne alan ve Aranjörlüğünü Eser Taşkıran’ın vokalliğini ise Burak Ahıskalı’nın yaptığı, kalabalık bir ekiple dinleyicilerin karşısına çıkan Senfonik İlahiler Grubu dinleyicilere unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşattı.

Herkes tarafından bilinen ve sevilen ilahileri kendilerine özgü enstrümanlar ve yorumla birleştiren grup konser sonunda büyük alkış aldı.

“Gönüle giden yollar inşa edilsin”

Konser sonrasında görüş bildiren Burak Ahıskalı; “Her şeyden önce geleneklerimizi ve göreneklerimizi anlatan ve bu Ramazan etkinlikleriyle gerçekleşen faaliyetler bize Osmanlıdan bir armağandır. Yeni nesil evlatlarımızın da bunları görmesi, keyif ve bilinç alması son derece kıymetlidir. Bu etkinliklerin her şeyden önce halka birleştiren bir özelliği var, insanları daha sıcak bir birlikteliğe yönlendiriyor. Ben geçtiğimiz senelerde de Bahçeşehir’de Mistik Rock adı altında bir konser vermiştim ve çok güzel geçti. Bu senede aynı şekilde bir atmosfer vardı. Belediyeler arabalar içinde yol yapsın ama gönüle giden yolları inşa etmek daha güzel. Ramazan herkese barış getirsin “dedi.

Aranjör Eser Taşkıran ise;” Kurtalan Ekspresle ilk kez Bahçeşehir’de bir konser vermiştim, bu bölge çok yeni, güzel ve temiz bir bölge. Yetişen genç neslin bilgiye, güzele, sanata ihtiyacı var. Gençliğe yapılan yatırım çok daha köklü bu yönden belediyelerin bu tarz kültür sanat etkinliklerine verdiği değeri önemsiyorum” diyerek Ramazanla ilgili vermek istediği mesajı sahne de aşla verdiğini belirtti.

Kayaşehir Orhan Hakalmaz’la türküye doydu

Kayaşehir Ramazan etkinliğinin bu geceki konuğu türkülerin sevilen ismi Orhan Hakalmaz oldu. Etkinlik alanını dolduran kalabalık karşısında mutluluğunu dile getiren Hakalmaz, türkülerin artık sevilmediğine dair görüşlerin burada geçersizliğini gösterdiğini, buradaki kalabalığın 7’den 70’e herkesin türküleri sevdiğinin göstergesi olduğunu söyledi.

Sesiyle olduğu kadar mütevazılığı ile de izleyenleri kendisine bir kez daha hayran bırakan Hakalmaz, Türkiye´nin çeşitli yörelerine ait söylediği birbirinden değerli eserlerle Kayaşehirliler’e uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir gece yaşattı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.