BaŞakHaber

Kadir Geceniz Mübarek Olsun!

Kadir Geceniz Mübarek Olsun!

Kadir Geceniz Mübarek Olsun!
88 views
03 Ağustos 2013 - 20:11

Kur’an-ı Kerim’in kadir gecesinde inmeye başladığını hatırlatan Güşen; “O İlahi mesaj, tüm insanlığın kurtuluş rehberi oldu. İnsanlık referansını Kur’an’dan aldığı ölçüde huzur buldu. Ondan uzaklaştığı ölçüde de karanlığa gömüldü. Diliyorum ki; bu mübarek gecede yapılacak dualar, bizleri, hakka, adalete, huzur ve barışa yaklaştırır” dedi.

Kadir suresi’ndeki; “Biz O´nu Kadir Gecesi´nde indirdik. Kadir Gecesi´nin ne olduğunu sen nereden bileceksin? Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Rûh o gece Rablerinin izniyle, her iş için inerler. O gece, tanyeri ağarıncaya kadar süren bir selâmettir.’ Ayetlerini hatırlatan Güşen; bu mübarek gecenin Cenab-ı Allah tarafından Müslümanlara sunulmuş bir fırsat olduğunu söyledi. “Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmeliyiz” dedi.

Güşen; “Maalesef nerede bir zulüm, nerede bir gözyaşı varsa, bakıyoruz orası bir İslam coğrafyası. Nerede bir kesif duman yükseliyorsa, nerede bir yangın varsa orası bir İslam ülkesi. Açık söylüyorum tüm bunlar göstermektedir ki, Müslüman’ın Müslüman’dan başka dostu yoktur. Bu yüzden bütün İslam ülkeleri güçlerini birleştirmeli, İslam Birliği’ni kurmalıdır. Adil bir dünya kurmanın başka hiçbir yolu yoktur. Bu temenni ile başta Başakşehirli hemşehrilerim olmak üzere milletimizin ve tüm İslam aleminin Kadir Gecesi’ni kutluyor, bu mübarek gecenin huzur ve barış dolu bir dünyaya vesile olmasını diliyorum” dedi.

Yusuf Güşen
Saadet Partisi Başakşehir İlçe Başkanı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.