BaŞakHaber

Ramazan’dan Seçime

Ramazan’dan Seçime

Ramazan’dan Seçime
84 views
05 Ağustos 2013 - 2:08

Ramazan ayı ile birlikte başlayan maneviyat ve insan yoğunlaşması siyasetin her dem işine geliyor. Rahmet ayında iyilik yapmak için herkes birbiri ile adeta yarıştı. Dilerim bu tarz yardımlaşma ve beraberlik örneği Ramazan’dan sonra da devam eder.

***

Başakşehir Belediyesi Ramazan sınavını çok iyi verdi. Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve ekibi Türkiye’ye örnek bir Ramazan ayı etkinliği gerçekleştirdi.

***

CHP Başakşehir ilçe Başkanı Özgür Karabat görevinden istifa ederek aday adayı olması sürpriz olmadı, zaten beklenen bir gelişmeydi.  Özgür Karabat’ın nasıl bir performans sergileyeceğini ilerleyen zamanlarda hep birlikte göreceğiz. Karabat´ın genç seçmenlere hitap etmesi ve Başakşehir seçmen kitlesinin gençlerden oluşması  Özgür Karabat için büyük bir avantaj olacak. CHP Kulislerinde Kemal Aydın ve Mehmet Kaban´ın adı da geçmekte.

 ***

Saadet Partisi Kulislerinde eski aday Salih Beşir, Yusuf Güşen ve bir kaç isim daha var, adı geçmekte olan.  Bayramdan hemen sonra açıklayacaklarını tahmin ediyorum. Saadet Partisi bu seçimde çok fazlasıyla terleyecek.

***

AK Parti aday adaylarını şuan itibari ile açıklamayacak sanırım. Muhalif partiler zan edersem Başakşehir için çok tedirgin; hem ekonomik hem de imaj yönünde güçlü aday çıkartma gayretinde olacaklar. Zannedersem CHP ve Saadet Partisi Güvercintepe’de çok çalışacaklar.

***

Esenler Belediyesi Yaşlılar için ikinci Bahar Kahvehanesi açtı. Başakşehir’de birçok insanın tek temennisi yaşlıların toplanabilecekleri bir kıraathanenin açılması. Haliyle bakılacak olursa yaşlı vatandaşları gerçekten memnun edecek bir hizmet olur.  Ki bunun da adı sosyal hizmet olur.

***

Başakşehir’de esnaf ciddi  şeklide kan ağlıyor. İş yerleri yavaş yavaş kapanıyor. Ulusal markalar AVM’lerde yerlerini garantilemişler. Marka sorunları da yok ve kira dertleri de. Sadece esnaf için değil ev kiraları da astronomik rakamlara ulaşmış durumda. Zaten kanal İstanbul güzergâhının geçtiği mahallelerde bırakın ev almayı kiralık ev bile tutmak artık çok zor.

***

Ulaşım sorunu etaplara göre ayrılıyor. Bazı bölgeler minibüs hattı istemezken bazı bölgeler de ise ulaşım ciddi bir problem haline dönüştü. Her etapta ayrı bir ulaşım problemi yaşanıyor.  Açılan metro hattı ise herkesi büyük bir hayal kırıklığına uğrattı.

***

Başakşehir´de seçimin sonucunu Kayaşehir belirleyecek. Kayaşehir tampon bölge konumunda şuan.

***

Ak Partinin büyük bir sürpriz yapacağını tahmin ediyorum. Diğer partiler ise karşı atakta nasıl bir siyasi dil geliştirecekleri merak konusu. Başakşehir’de ya kişiler ya da partiler kazanacak.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.