BaŞakHaber

İmam Hatip Lisesi kayıt işlemleri başlıyor

İmam Hatip Lisesi kayıt işlemleri başlıyor

İmam Hatip Lisesi kayıt işlemleri başlıyor
70 views
06 Ağustos 2013 - 15:49

Tüm Finansmanı Başakşehir Belediyesi Tarafından karşılanan Türkiye’nin En Büyük Anadolu İmam Hatip Lisesi olan ‘M. Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi’ kayıt işlemleri başlıyor.

Okul’un; adrese dayalı olarak öğrenci alınacak olan ‘Ortaöğretim’ bölümüyle,  SBS’de yeterli puanı alan öğrencilerin başvurabileceği ‘Lise’ bölümüne kayıtlar Cahit Zarifoğlu İlkokul binasında yapılacak.

Kayıtlar, Cahit Zarifoğlu’nda yapılacak

Başakşehir 1.Etap’da 2013-2014 Eğitim-Öğretim dönemine hazır hale getirilerek olan okulun bu sene 408 öğrenci kontenjanı bulunuyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi web sitesinde yapılan duyuruda Eğitim kurumunun, adrese dayalı olarak öğrenci alınacak olan ‘Ortaöğretim’ bölümüne Başakşehir’in ‘Başak ve Başakşehir Mahalleleri’nde ikamet eden öğrenciler başvurabilecekler. 1.Etapta bulunan Cahit Zarifoğlu İlkokul binasında yapılacak Ortaokul bölümü kayıt başvurusu 05.08.2013’tarihinden itibaren yapılabilecek.

Kurumun ‘Lise’ bölümüne ise SBS’de yeterli puanı alan öğrenciler yine Cahit Zarifoğlu İlkokul binasında 12-16 Ağustos 2013 tarihleri arasında saat 17.00’ye kadar kayıt işlemlerini yaptırabilecekler.

Kız ve Erkek Öğrencilerin başvuru yapabileceği Eğitim kurumunun 2500 öğrenci kapasitesi bulunuyor.

Okul’un Vadi’de Maketi bulunuyor

Başakşehir Belediyesi ‘M. Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni tercih edecek adayların okulu yakından görebilmeleri ve bilgi alabilmeleri için okulun maketini Sular Vadisi etkinlik alanında bulunan belediye standına konuşlandırdı.

Ayrıca Başakşehir Belediye standında Ramazan ayı sonuna kadar,  öğrenci ve velilere  ‘İmam Hatip Lisesi’yle ilgili ayrıntılı bilgilendirme de yapılıyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.