BaŞakHaber

Kayaşehir’de 15 bin kişi aynı sofrada buluştu

Kayaşehir’de 15 bin kişi aynı sofrada buluştu

Kayaşehir’de 15 bin kişi aynı sofrada buluştu
100 views
06 Ağustos 2013 - 15:40

Başakşehir Belediyesi,  her Ramazan ayında aynı mahallede oturanları bir araya getiren ve ramazanın bereketinin paylaşıldığı sokak iftarlarını bu defa Kayaşehir’de gerçekleştirdi.  Kayaşehir’de kurulan dev iftar sofrasında 15 bin kişi birlikte oruç açtı.

Saatler öncesinden masaları dolduran Kayaşehirliler hep birlikte oruçlarını açmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşadı.  Ev sahipliğini Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın yaptığı İftar yemeğine; AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel katıldı.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada;  “Geçen seneye baktığımız zaman yüzde 30-40 daha fazla katılım var. Geçen sene buraya 8 bin kişi katılmıştı. Bugün 15 bin kişi katıldı. Özellikle komşuların birbirleriyle dostluğunun, samimiyetinin artması adına Sokak iftarlarını başlattık. Biz senede bir gün böyle iftar yapabiliyoruz ama komşuluk ilişkilerinin gelişmesine bu iftar vesile olsun ve yıl boyunca güzel komşuluk ilişkileri sürsün. Dostluklarımız arttıralımki bu şekilde İstanbul´daki yalnızlığı kaldıralım, eski günlerdeki gibi komşuluk ilişkilerimiz olsun.” şeklinde konuştu.

Başakşehir Belediyesi’nin ambalajlı korunaklı kaplarda sunduğu üç çeşit sıcak yemek, iftariyelik ve tatlıdan oluşan menüsüyle oruçlarını açan vatandaşlar, Sokak iftarına katılmaktan dolayı memnun olduklarını dile getirdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.