BaŞakHaber

Bahçeşehir’den Ramazan’a İnce Veda

Bahçeşehir’den Ramazan’a “İnce” Veda

Bahçeşehir’den Ramazan’a İnce Veda
71 views
07 Ağustos 2013 - 11:46

Başakşehir Belediyesi, rahmet ve mağfiret kapılarını sonuna kadar açan Ramazan ayı programlarının finalini Bahçeşehir’de Türkiye’nin sevilen gruplarından İncesaz ile yaptı.

Tambur, kemençe ve kanun gibi geleneksel Türk Müziği sazlarını, çağdaş tını ve armonilerle harmanlayan grup, Bahçeşehir’de büyülü bir atmosfer yarattı.

“Kapanış konseri bizim için onur.”

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın gruba çiçek takdim etmesiyle başlayan konserde kapanış konserini yapıyor olmak bizim için büyük onur diyen İncesaz

Grubu; ”Bahçeşehir’de 3.kez sahne alıyoruz çok güzel ve sıcak bir ortam, buranın sakinleri de bizleri hiç yalnız bırakmadılar sağ olsunlar. Verdiğimiz konserlerden sonra hep güzel duygularla buradan ayrılıyoruz” dedi.

İstanbul çok büyük bir şehir herkesin bütün konser mekânlarına yetişme şansıda olmuyor haliyle. Yerel yönetimler bu tarz yaptıkları kültür sanat etkinlikleriyle sanatçıyı halkın ayağına götürmüş oluyor diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.

“Seneye Ramazanda tekrar buluşacağız.”

Ramazan ayında son gecemiz seneye ramazanda tekrar buluşacağız diyen Mevlüt Uysal;” Kültür merkezimizde etkinliklerimiz sezonda yine devam edecek. Orada da yine hep birlikte olacağız. Bizim 3 etkinlik alanımız var, bu akşam son olmasından her bölgeyi gezeceğiz, biz buradan başlamak istedik. Ramazan ayı bu sene güzel geçti, yazın oruç tutmak zor olmasa da akşamları neşeli ve güzel geçiyor. Hepinizin bayramını kutluyor ve sevdiklerinizle güzel bir bayram diliyoruz diyerek konseri dinledi.

Türk Sanat Müziği ezgilerini genç kuşaklarla buluşturmayı başaran İncesaz grubunun üyeleri, karşılaştıkları ilgiden bir hayli memnun kaldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.