BaŞakHaber

Sular Vadisi’nden Ramazan’a Muhteşem Veda

Sular Vadisi’nden Ramazan’a Muhteşem Veda

Sular Vadisi’nden Ramazan’a Muhteşem Veda
75 views
07 Ağustos 2013 - 11:51

Başakşehir Belediyesi’nin 30 gün boyunca devam eden ve vatandaşların büyük ilgisini gören Ramazan etkinliklerinin finali üç bölgede birbirinden güzel programlarla sona erdi.

Sular Vadisi, Ramazan etkinliklerinin final gecesinde Uğur Işılak’ı ağırladı. Programa Ak Parti 3. Bölge Milletvekili Harun Karaca, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Belediye Başkan Yardımcıları Haluk Dikbaş ve Fazlı Korkut katıldı.

Kültürler sokağa, caddelere taşınmalı, eve hapis olduğu zaman unutulmaya mahkumdur.

Ünlü Halk Ozanı Uğur Işılak Sular Vadisi’nde verdiği konserde Dokunma, Efendim , Tek Seni Sevdim parçalarının yanı sıra Üstad Necip Fazıl Kısakürek ve Mehmet Akif Ersoy’dan da yorumladığı besteleri Başakşehirliler için seslendirdi.

Sanatçı, konser öncesinde yaptığı açıklamada; “Başakşehir halkına, kültürümüze, maneviyatımıza dair güzellikler yaşattığı için Başakşehir Belediyesine teşekkür ediyoruz ve her yıl hemen hemen bu etkinliklerde yer alıyorum. Ben kültürlerin ancak bu şekilde yaşanabileceğine inanıyorum yani kültürler sokağa taşınmalı caddelere taşınmalı kültürler eve hapis olduğu zaman unutulmaya mahkumdur. Onun için kültürleri evin dışına çıkarmak işte böyle olur. Başakşehir gibi duyarlı Belediyelerimizi de kutlamak istiyorum. Gerçekten yerinde etkinlikler yapılıyor ve kültürümüze dair güzellikleri, caddelere sokaklara taşıyor.

Uğur Işılak, “Artık 7-8 yaşındaki çocuklarımız bu gibi etkinliklerin bu gibi manevi, özel ve milli günlerin güzelliğini kitaplardan okuyarak, anne babadan duyarak değil görerek öğreniyor ve bunu yaşıyor, hissediyor. Öğretmekte en iyi hissettirerek olur. Buna vesile olanları tebrik ediyorum.” dedi.

Dostluğumuzu, samimiyetimizi arttırmak adına adımlarımız devam edecek.

Programın sonunda konuşma yapan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal; Bugün etkinliklerimizin son günü. Uğur Işılak’la final programımızı yaptık. Kendisine teşekkür ediyorum. Ramazan ayı boyunca üç bölgede farklı etkinlikler yaptık. Bu gece önce Bahçeşehir’e sonra Kayaşehir’e ardından Sular Vadisi’ne geldik. Hayırlısıyla Ramazanı bitirdik.

İstanbul’a gelenler yaşayanlar Başakşehir’de, Sular Vadisi’nde ramazan etkinleri varmış desin istiyoruz.

Uysal; “Dostluğu, paylaşımı samimiyeti artırmak için sokak iftarları, cami programları, manevi dünyamızı aydınlatan söyleşiler ve konserler yaptık. Bundan sonraki süreçte de dostluğumuzu, samimiyetimizi pekiştirmeye yönelik adımlarımız kültürel etkinliklerimiz, gençlerimizi çocuklarımızı geçmişimizden kültürümüzden koparmadan geleceğimize hazırlama adına programlarımız devam edecek. Tekrar Ramazanımız hayırlı olsun diyorum. İnşallah yarından sonra bayram var. Şimdiden hepinizin bayramını kutluyorum.” diyerek sözü Ak Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca’ya bıraktı.

Başakşehir’de olmaktan gerçekten gurur duyuyorum.

“Başakşehirli güzel insanlar, hepinizi hürmetle, sohbetle selamlıyorum” diyen Ak Parti 3. Bölge Milletvekili Harun Karaca 2002’de Uğur Işılak ile Herşey Türkiye İçin dedik, 2013 deyiz yine herşey Türkiye için diyoruz, inşallah 2023’de de herşey Türkiye için diyeceğiz. Osmanlı’nın 600. yılında 2053’de de herşey Türkiye için diyeceğiz. İnşallah Malazgirt’in 1000. yılında da herşey Türkiye için diyeceğiz.

Başakşehir adına tekrar Uğur Işılak’a teşekkür ediyorum diyen Karaca, Ramazanın manevi iklimi hamd olsun tüm Türkiye’yi sardığı gibi Başakşehirimiz de de en güzel şekilde yaşıyoruz. Başakşehir’de olmaktan gerçekten gurur duyuyorum. Ömrünüz Ramazan ahiriniz bayram olsun, hepinize hürmetler sunuyorum diyerek konuşmasına son verdi.

Güney Asya Ülkeleri’den Zikir Dansı

Başakşehir Belediyesi, Bab-ı Alem Uluslararası Öğrenci Derneği işbirliği ile Balkanlardan, Kuzey Afrika’ya kadar geniş bir yelpazede İslam coğrafyasını temsil eden ülkeler Ramazan süresince Sular Vadisi´nde kültürlerini tanıttı.

Sular Vadisi’nde Uğur Işılak final konseri öncesi Güney Asyalı Endonezyalı bir grup öğrenci kendi kültürlerine has zikir dansı yaptılar. Başakşehirliler tarafından, İslâmiyet’te Allah’ı bir çeşit derin düşünme yoluyla beyinde ve kalpte hissetme hâli olan “zikir” büyük bir ilgiyle izlendi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.