BaŞakHaber

Lübnan ve Ürdünlü İzciler Başakşehir’de

Lübnan ve Ürdünlü İzciler Başakşehir’de

Lübnan ve Ürdünlü İzciler Başakşehir’de
127 views
21 Ağustos 2013 - 4:41

Türkiye izcilik federasyonu organizasyonu ile Türkiye’ye gelen Ürdün ve Lübnan’lı izciler Başakşehir Belediyesi’nin konuğu oldu.

Türkiye İzcilik Federasyonu’nun düzenlediği Uluslararası İzci kampı için Türkiye’de bulunan Lübnan ve Ürdün’lü izciler Başakşehir Belediyesi’nin Şamlar Tabiat Parkı’ndaki İzci Kampına misafir oldu. Badminton, okçuluk, Flying Fox ve parkur eğitimleri gibi faaliyetlere katılan izciler gün boyunca Şamlar Ormanı´nda tabiatın tadını çıkardı.

Lübnan İzcilik Federasyonu Başkanı Wissam Hajjar; “Türkiye İzcilik Federasyonu´nun davetiyle buradayız. Beş yıldır İstanbul’a geliyoruz, Başakşehir’e ilk kez geldik. 52 kişilik izci grubumuzla iki gün Başakşehir’de kalacağız. Çok güzel bir tesis. Türkiye İzcilik Federasyonu ile kardeş gibiyiz. Türk İzci liderlerine ve Başakşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz.

Ürdün İzci Lideri İmad Aldebs de Başakşehir’e ilk kez geldiğini ve buradaki kampı çok beğendiğini belirtti; “46 kişilik bir izci grubuyla Ürdün’den geldik. Başakşehir İzci Kampı´nı hepimiz çok beğendik, burada çok mutluyuz, inşallah bundan sonraki yıllarda da tekrar gelme şansımız olur.” dedi.

İzcilik tesisleri çok beğenildi

Başakşehir Şamlar Tabiat Parkı´nda Başakşehir Belediyesi tarafından 50 dönümlük bir arazide yapılan özel tesislerde Badminton, okçuluk, Flying Fox ve parkur eğitimleri gibi faaliyetlere katılan  Lübnan ve Ürdünlü izciler organizasyonu okçuluk, Türkleri ve Şamlar Ormanı´nı çok beğendiklerini belirttiler.

Youssef al Hallo, Ürdün’den geldik. Yeni yerler gördük, yeni şeyler öğrendik, bizi burada misafir eden ilgilenen izci liderlerine ve burada olmamızı sağlayan Başakşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz.

İzci Lideri Sajed Jeayd Başakşehir’e ve İstanbul’a ilk kez geliyorum, istasyonu ve faaliyetleri çok beğendim. Burada bizi misafir eden Başakşehir İzci Liderlerine ve Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a teşekkür ediyoruz.

Lynn Hajjar; ilk kez buraya geliyorum burası çok güzel ve eğlenceli. Türk ev sahiplerimiz bizi çok güzel ağırlıyor. Bizi misafir eden herkese teşekkür ediyorum.

Başakşehir Belediyesi’nin her yıl düzenlediği izcilik kampında 11-15 yaş aralığındaki çocuklar, Şamlar Ormanı´nda hem profesyonel izcilerden izcilik eğitimi alıyor hem de doğayla daha yakından tanışma imkanı buluyorlar. Ayrıca kampta çocuklar, hayata, çevreye, zorlu yaşam koşullarına dair bilgileri pratik olarak uygulama imkanı da buluyorlar.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.