BaŞakHaber

Park ve Bahçeler Yenileniyor

Park ve Bahçeler Yenileniyor

Park ve Bahçeler Yenileniyor
102 views
21 Ağustos 2013 - 4:46

Başakşehir Belediyesi, vatandaşların yoğun olarak kullandığı yürüyüş yollarında yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Belediye ekipleri ayrıca ilçe genelindeki parklar ve okul bahçelerinde düzenleme, spor ekipmanları bakım-onarım çalışmalarını da yürütüyor.

Başakşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen, mevcut park alanlarında bulunan EPDM kaplı yürüyüş yolları, açık hava spor aletleri ve çocuk oyun gruplarının bakım-onarım ve yenileme çalışmalarına program dahilinde devam ediliyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde ayrıca park ve yeşil alanlarda da periyodik olarak çim biçimi, gece ve gündüz sulama, zirai ilaçlama, gübreleme, yabani ot temizliği ve süs bitkilerinde budama çalışmalarına da devam ederek vatandaşın daha temiz ve düzenli alanlarda yaşamasına olanak sağlıyor.


Okullar yeni yıla hazır

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçe okullarının yeni eğitim-öğretim dönemine hazırlanması için de her yıl olduğu üzere bu sene de sistemli bir çalışma yürütüyor. Müdürlük, ilçe okullarında bulunan spor ekipmanları ve çocuk oyun grupları ile ilgili olarak okul yönetimleriyle görüşerek, talepler doğrultusunda eksiklikleri tespit ediyor. Yapılan tespitler doğrultusunda gerekli bakım onarım ve yenileme çalışmaları yeni eğitimin öğretim yılının başlaması ile birlikte tamamlanarak çocukların hizmetine sunulacak.

Yürütülen çalışmalar kapsamında; 22 ilköğretim ve anaokulu sınıfına çocuk oyun grupları yapılarak çocukların eğitim ve gelişimlerini daha eğlenceli, huzurlu ve sağlıklı ortamlarda yapmalarına katkı sağlandı. İlköğretim ve liselerde ise futbol, basketbol, voleybol sahalarındaki bakım, onarım ve ilave imalat çalışmaları ile dinlenme alanları (kameriye) yapımları hızlı bir şekilde yürütülüyor.


Sular Vadisi’ne kapsamlı çalışma

Başakşehir Belediyesi’nin Ramazan’ın manevi atmosferini 3 bölgede düzenlediği etkinliklere yansıttığı programların merkezi olan Sular Vadisi’nde belediye, geniş çaplı bir çalışma gerçekleştirdi.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü; Başakşehir Sular Vadisi parkını etkinliklere daha uygun hale getirebilmek için sürdürdüğü çalışmalarda öncelikle çeşitli aktivite alanları oluşturdu. Özellikle çocukların büyük beğenisini kazanan gemi figürlü oyun grubu, fitness alanları ve kaykay alanı yapılarak ilçe çocukları ve gençlerinin hizmetine sunuldu.

Ayrıca Sular Vadisi’nde bulunan dere ve havuzlara küre aydınlatmalar konularak park daha estetik ve renkli bir hale getirildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.