BaŞakHaber

Güneydoğu’dan gelen İzciler Başakşehir’de

Güneydoğu’dan gelen İzciler Başakşehir’de

Güneydoğu’dan gelen İzciler Başakşehir’de
130 views
28 Ağustos 2013 - 17:20

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Türkiye İzcilik Federasyonu’nun düzenlediği “Kardeşiz Projesi” kapsamında İstanbul’a gelen izcilere Başakşehir Belediyesi ev sahipliği yaptı.

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Türkiye İzcilik Federasyonu arasında imzalanan İşbirliği Protokolü çerçevesinde Güvenli Hayat ve Güvenli Bir Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) amaç ve hedefleri doğrultusunda “Kardeşiz Projesi” gerçekleştirdi. Proje kapsamında, Bolu, İstanbul ve Çanakkale illerini kapsayan 8 günlük izcilik faaliyeti düzenlendi. Kampın İstanbul’daki ayağına ise Başakşehir Belediyesi ev sahipliği yaptı.

Şamlar Tabiat Parkın’da yer alan Başakşehir Belediyesi İzcilik Kampını ziyaret eden izciler, gecede burada konakladı. İlçe izcileriyle sohbet eden, bilgiler alan izciler sabah Şamlar Tabiat Parkından ayrıldı.

Çoğunluğu Siirt, Batman, Diyarbakır ve Muşlu çocuklardan oluşan kafile Bolu ilinde başlayacak olan 3 günlük temel izcilik eğitimini aldıktan sonra program çerçevesinde İstanbul ilinde Panaroma-1453, Minyatürk, Yerebatan Sarnıcı, Sultanahmet Camii, Topkapı Sarayı ve Ayasofya müzelerini, Çanakkale ilinde ise Büyük Abide ve diğer şehitlikler ile tarihi yerleri ziyaret edildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.