BaŞakHaber

Başakşehir Çay sohbetleri başladı

Başakşehir Çay sohbetleri başladı

Başakşehir Çay sohbetleri başladı
121 views
30 Ağustos 2013 - 1:55

Mahallelerde sosyal paylaşım ortamı oluşturmak, ilçe sakinlerinin keyifli bir ortamda sohbet edebilmesi, taleplerini iletebilmesi amaçlanarak projelendirilen ‘Çay Sohbetleri’nin ilki Kayabaşı mahallesi Kayaşehir 11.kısımda yapıldı.

Çay ve simit ikramlarının yer aldığı sohbet programında, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ilçe sakinleriyle bir araya gelerek sohbet etti, sorularını yanıtladı. Belediyenin iletişim merkezi’de sohbet alanında iletişim noktası oluşturarak vatandaşın taleplerini ve başvurularını aldı.

Sorunları hep birlikte çözeceğiz

Başakşehir´in farklı mahallelerinde belirli periyotlarla devam edecek olan sohbetlerin ilkine Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal´ın yanı sıra Başkan yardımcıları Haluk Dikbaş, Murat Şahin, Yasin Kartoğlu, Fazlı Korkut, Nurettin Ertemel, Bedri Sinan Gül, 11.bölge site yönetimi üyeleri ve çok sayıda mahalle sakini katıldı.

Mahalle sakinlerine selamlama konuşması yapan Başkan Mevlüt Uysal “Çay Sohbetlerimizi belirli periyotlarla devam ettireceğiz. Bu projemizi ilçe sakinlerimizle bir araya gelerek onları dinleyelim, sohbet edelim diye hayata geçirdik. Problemler her zaman olacaktır. Önemli olan sorunlarımızı birlikte çözebilmektir. Elbette sorunların çözümü zaman almaktadır. Bu bölgelere başka ilçelerden geldiniz, önemli olan yaşadığınız bu bölgeyi taşındığınız yerlerle karşılaştırın. 11. Bölgemiz pek çok sorunlarının yanında artıları da olan bir bölgedir” dedi.

Aile ortamı sıcaklığında gerçekleşen sohbette Başkan Mevlüt Uysal vatandaşların sorularını da yanıtladı.

Kayaşehir gibi bir bölgenin İstanbul´da bir daha kurulma ihtimali olmadığını vurgulayan Başkan Uysal Kayaşehir´de ulaşım probleminin önemli ölçüde çözüm bulduğunu ve Metro´ya bölgeden ring hattı kurulması için çalışmaların sürdüğü müjdesini verdi.

Belediye Başkanı Uysal, Hamza Akdeniz isimli bir vatandaşın sorusu üzerine alışveriş merkezi ve eğitimle ilgili çalışmaları da aktardı “Kayaşehir bölgesinin planları içersinde alışveriş merkezi de yer alıyor. TOKİ ile görüşülüp süreci hızlandıracağız. Önümüzde ki hafta Kaymakamımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüzle bir araya gelip bölgenin bu anlamda sorunlarına çözümler arayacağız” dedi.

Seyyar bir çay ocağı ve mutfağın kurulduğu sohbette vatandaşlara çay ve simit ikram edildi.

İletişim Merkezi mahalleye taşındı

Altyapısındaki üst düzey teknolojisi, organize yapısı ve işlem sürecindeki hızıyla vatandaşı Belediye’ye ulaştıran en kısa yol olan Başakşehir Belediyesi İletişim Merkezi sohbet alanında kurduğu iletişim noktasıyla da beğeni topladı.

Kurulan iletişim merkezi’nde vatandaşların her türlü sorun ve talepleri ile ilgili online irtibata geçilerek yüz yüze görüşmeler yapıldı, kayıtlar alındı, belediyenin çalışmaları hakkında bilgiler verildi. Yine kurulan Online belediye kent bilgi sistemi sayesinde vatandaşlar hizmet binasına kadar yorulmadan belediye bünyesinde faaliyet gösteren Beyaz Masa’ya yaptıkları işkur kayıtları, başvuru sonuçları, destek kart başvuruları gibi tüm başvurularını anında yapabildiler.

Vatandaş sohbet’e doyamadı

Çay sohbetiyle bir araya gelen mahalleliler uygulamadan oldukça memnun kalarak sohbetlerin devamını istedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.