BaŞakHaber

Cumhurbaşkanı Gül’den Obama yorumu

ABD Başkanı Barack Obama’nın Suriye’ye ilişkin kararını ertelemesine bir yorum da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den geldi.

Cumhurbaşkanı Gül’den Obama yorumu
70 views
03 Eylül 2013 - 15:18

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ABD Başkanı Obama’nın Suriye’ye yönelik askeri müdahale için kararı Kongre’ye bırakmasına ilişkina ilişkin değerlendirmede bulundu:”Kendi yönetim şekilleri, kendi siyasi dinamikleri, iç politikası böyle bir ihtiyaca anlaşılan zorlamış.”

Cumhurbaşkanı Gül, Rusya Federasyonu Büyükelçisi Andrey G. Karlov’un güven mektubu sunmasından önce gazetecilerin sorularını yanıtladı.ABD Başkanı Barack Obama’nın Suriye’ye müdahalede bulunulup bulunulmamasına ilişkin kararı ABD Kongresi’ne bıraktığının hatırlatılması üzerine Cumhurbaşkanı Gül, şunları söyledi:

“Obama’nın kongre kararı siyasi gelenekler içinde değerlendirilmeli. ABD’nin siyasi dinamikleri içerisinde değerlendirmek lazım. Kendi yönetim şekilleri, kendi siyasi dinamikleri, iç politikası böyle bir ihtiyaca anlaşılan zorlamış. Dolayısıyla öyle görmek lazım.Her ülkenin kendi bağımsız kararları, kendi değerlendirmeleri vardır. Bizim hissiyatımız farklı olabilir, onların ki farklı olabilir. Dolayısıyla her zaman çok da dört dörtlük çakışmayabilir politikalar” şeklinde değerlendirdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.