BaŞakHaber

Samsung Galaxy S5 Alüminyum Kasayla Gelebilir!

Samsung tarafında yeni gelişmeler var! En büyük rakiplerinden HTC’nin One modelinde dikkatleri çeken alüminyum kasanın ardından, Galaxy S5 benzer bir kasayla görünebilir!

Samsung Galaxy S5 Alüminyum Kasayla Gelebilir!
108 views
03 Eylül 2013 - 14:21

Güney Kore’nin başarılı isimlerinden Samsung, daha önceki nesillerine ait akıllı modellerini hafiflik ve incelik ilkesini esas alarak geliştirmişti. Kullandığı plastik ham maddelerle tasarladığı amiral gemileri üzerinde büyük bir değişikliğe gideceği iddia edilen Samsung, yeni akıllıların da alüminyum kasa kullanabilir.

Kavisli köşelere yer verdiği tasarımda kullanılan plastik kasayla standartlaşan Galaxy ailesinin akıllı üyeleri, alüminyuma terfi ediyor. Kore kaynaklı ET News’in haberine göre Samsung’un, alüminyum alaşımlı bir kasa üzerine yoğunlaştığı iddia ediliyor. Alüminyum, magnezyum ve diğer metal alaşımlarla bir araya getirilmesi beklenen kasanın, piyasaya ilk süreceği amiral gemisinde görüleceği iddialar arasında yer alıyor.

Akla ilk gelen akıllı model Galaxy S5’te karşımıza çıkacağı öne sürülen metal alaşımlı kasa için, yeni endüstriyel makinelerin alındığı biliniyor. Yeni mühendis arayışına çıkan Samsung’un kısa süre içinde metal üzerine çalışan mühendis ilanlarına ve benzeri kişilerin transferlerine başlayacağından söz edebiliriz.

HTC’nin beğenilen alüminyum kasasından sonra bu kararı aldığı haberleri ne kadar doğru bilinmez fakat Samsung kullanıcıların bu habere oldukça sevineceği bir gerçek.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.