BaŞakHaber

Kurban Alanlarında Hazırlıklar Sürüyor

Kurban Alanlarında Hazırlıklar Sürüyor

Kurban Alanlarında Hazırlıklar Sürüyor
94 views
25 Eylül 2013 - 0:13

Başakşehir Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı için gerekli hazırlıkları her yıl olduğu gibi bu yıl da tüm hızıyla sürdürüyor.

İstanbul’un en modern kesim alanlarından biri olan Başakşehir Belediyesi kurban alanında hazırlıkları aralıksız sürdürüyor. Belediyenin vatandaşların temiz ve güvenilir ortamda kurban kesilmesi için hazırladığı tesislerde tüm müdürlükleri ile yoğun bir çalışma programı yürütüyor.

Belediye Kurban İçin Seferber Oldu

İstanbul’un en modern satış ve kesim alanlarından olan Başakşehir 1. Etap Yürüyüş yolu yanında ve Bahçeşehir Bölgesinde kurulan kurban satış ve kesim yerlerinde Belediyenin tüm müdürlükleri kapsamlı çalışmalarda bulunuyor.

Temiz bir kesim için Fen İşleri Müdürlüğü tarafından altyapı, yol çalışmaları, kesim ve parçalama üniteleri, kafeterya ve yönetim çadırlarının kurulumu bitirilen alanda ön kayıt başvuruları Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü İletişim Merkezi tarafından alındı. Başakşehir için Zabıta Müdürlüğü, Bahçeşehir için Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne bildirilen başvuruların sonucunda yer tahsisleri yapılan vatandaşlar yine iletişim merkezi tarafından bilgilendirildi.

Zabıta Müdürlüğü, bayramda olumsuz görüntülerin oluşmaması için, kurban süresince gelen kurbanlıkların yerleştirilmesi, çadırlara hayvan sahiplerinin yerleşmesi evrakların kontrolü, kurban alanı işlemleri ile ilgili görev yapacak. Ayrıca belediye tarafından izin verilen alanların dışında kesim yapanlara Belediye Zabıta ekipleri tarafından müdahale edilecek ve cezai işlem uygulanacak.

Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından satış ve kesim yerine getirilen kurbanlık hayvanların sağlık rapor ve pasaportların kontrol ve takibi, satış yerlerinin günlük dezenfeksiyonu, kesim öncesi ve sonrasında kesim yerlerinin dezenfeksiyonu çalışmalarını gerçekleştirilecek.

Destek Hizmetleri Müdürlüğü vatandaşların daha iyi hizmet alabilmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Vatandaşların memnuniyeti için her şey düşünüldü

İstanbul’un en modern satış ve kesim alanlarından olan iki bölgede de vatandaşların zahmetsizce kurbanlarını alabilmelerini ve hijyenik şartlarda kesimlerini yaptırabilmeleri için uygun bir ortam sunuluyor.

24 saat boyunca güvenlik

Başakşehir’de, 26 bin m2’lik alanda kurulan tesislerde, Satıcıların nezih bir ortamda kurbanlarını satarak, vatandaşların alışverişlerini yapabilmeleri için alanlar 24 saat güvenlik altına alındı.

Tüm hijyen şartları sağlandı

Temiz ve steril kesim imkanlarıyla da Başakşehir Belediyesi, bu yıl da örnek teşkil ediyor. Bahçeşehir Kurban Kesim Alanı’na yerleştirilen otomatik galoş makinesiyle ayaklarına galoş giyen vatandaşlar, steril bir ortamda, sıra numarası gelinceye kadar bekleme salonlarında belediyenin ikramlarından faydalanarak kurban kesimini yapacak.

Ayrıca Başakşehir’de satış yapılan her çadıra kurulan çeşmelerle hem satıcıların hem de hayvanların temizliğini sağlamış olacak.

Satıcılar için yemek, yatak ve duş

Uzak bölgelerden gelen ve çalıştıkları süre boyunca kısıtlı şartlarda ikamet eden satıcılar da unutulmadı. Başakşehir Belediyesi satıcılara; güvenlik, otopark, bekleme salonları, yatakhane, yemekhane, mescit ve duş gibi hizmetler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.