BaŞakHaber

Kayaşehir Özel Dosyası

Kayaşehir Özel Dosyası
Ali ALVER( medyakardelen@gmail.com )
128 views
26 Eylül 2013 - 23:03

Daha dün Kayaşehir’de yine feci bir trafik kazası oldu ve sonuç olarak masum bir çocuk yanarak can verdi. Onca yaralı var. Bunun neticesinde kaza sonrası psikolojisini de düşünürsek kaza zedelerin vahim bir tablosu çıkıyor ortaya.

Kayaşehir Kazalar Bölgesi mi? peki  neden?

Öncelikle yeni yapılaşmaların olduğu tüm bölgelerde rant kapısı aranır. Çokça paralar toplatılır ve sürekli yeni arayışların peşine gidilir. Sıcak su sorunu, ısınma sorunu, elektrik sorunu derken bunlar asla içinden çıkılmayacak hale gelir.

Ölüm Virajı

Kayaşehir’de şimdiye kadar bir çok cana mal olmuş kazalara sebebiyet veren bir ölüm virajı var. Bu kadar haber yapılmasına rağmen bir türlü düzeltilemedi. Bu ülkede birileri ölür yaralanır sonrasın da olay yeri inceleme aylar sonra ya topu belediyelere atar ya da yolları yapanlara. Ölüm virajı kısmen de olsa hal oldu ama bunun ertesine bakmak gerekir her zaman. Sebepler sonuçları doğuruyor. Orada kaza yapılmaması ihtimal değil zaten.

Sebepler sonuçları doğurur.

Kayaşehir’de çok ciddi bir şekilde alışveriş sorunu var. Tenha marketlerin çokluğu arz talep ilşkisine cevap vermiyor. Herşey ateş pahalısı olurken, insanlar mecburen çareyi uzaklardaki marketlere ve ya alış veriş merkezlerine gitmekle buluyor. Bir çok kayaşehirli vatandaş Güvercintepe’de alışverişini yapıyor.

Neden mi? Nedeni çok basit çünkü çok ucuz.

Kayaşehir’de iş yeri kiralarının metrekaresi 6 bin lira olursa esnafmı kalır orada? Zaten oradaki alış veriş ve yaşam kompleksinin alt katındaki dükkanlar hemen hemen boş üst katları bom boş.

Başak Pazar işkencesi

Başakpazar haftanın belirli günlerinde servis çıkartıyor. 2 katlı bir iş yeri konumun da bu da tüm Başakşehirlinin ihtiyacını kaldıracak yapıda değil. Kayaşehirden akın akın insanlar geliyor doğru ama peki ya bunların çektiği sıkıntı ve acılar neden dile getirilmiyor.

Daha düne kadar Kayaşehir Aidat protestosundaydı

Şimdi bu yeni yapılaşmanın bir de rant sıkıntısı insanı bunaltacak tarzda. Adil ve eşit şekilde aidatların bölüşülmemesi ortaya ciddi sıkıntılar doğurdu.

Polis Merkezi Hayırlı olsun

Oraya daha önce bir polis merkezi kurulmaması ayıptı zaten. neyse ki kuruldu ama şimdi de içinde polis yok.

Peki ya trafik polisi hiç mi ama hiç yok orada?

Trafik lambaları nerede?

Kurarsınız bir şehir bunca sorunu varken okul sorununu nasıl halledeceksiniz? Hadi okul sorunu halledildi peki orası zaten rant bölgesi olmuş okul servis durumlarını nasıl düzelteceksiniz?

Doğruya aidatlara gelindimi taviz yok!

Aidatlar toplanmazsa ne olacak hizmet mi sağlanacak. Site yönetimlerine şu soruyu sormak isterim kaçınız gerçekten vatandaşlarınız için yol sorunu için müracaatta bulundunuz? Bırakın yol sorununu hemen hemen çok yerde güvenlik görevlisi var bu güvenlik görevlileri ölen ve yaralananların hayatını koruyabildilermi?

Fenertepe de araç yok insanlar market servislerini kullanıyor!

Kayaşehir ikiye bölünmüş durumda Fenertepe sakinleri İETT otobüsü bulamıyor. Çareyi market servislerini kullanmakta buluyor. Ne kadar acı değilmi yıl 2013 tabloya bakın.

Korkarım ki bu durum siyasetçilere iyi bir malzeme olacak “biz yaparız ederiz” diyecekler. Kusura bakmayın kangrenleşmiş bir sorunu hiç kimse çözemez.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.