BaŞakHaber

Topluluk Sitesi’nde Çay Simit Sohbet

Topluluk Sitesi’nde Çay Simit Sohbet

Topluluk Sitesi’nde Çay Simit Sohbet
121 views
28 Eylül 2013 - 18:53

Başakşehir Belediyesi’nin vatandaş ve belediye birimlerini bir araya getirerek, iletişimi kuvvetlendirmek, sorunlara anında ve hızlı yanıt vermek amacıyla düzenlediği Çay sohbetlerinin 5.si Boğazköy Topluluk Sitesi’nde gerçekleşti.

Boğazköy Topluluk Sitesi’nde gerçekleşen ‘Çay Sohbetleri’ programında Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal Boğazköy’le ilgili yapılan ve yapılacak olan hizmetleri anlattı. Topluluk sitesi Yönetim Kurulu Başkanlarına Yapı Kullanma izin (İSKÂN) belgesini verdi.

Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Haluk Dikbaş, Bedri Sinan Gül, kurum müdürleri ve  site sakinleri katıldı.

Sohbet öncesinde çocuklar patlamış mısır, pamuk şeker ikramı ve yüz boyama etkinliği ile eğlenceli vakit geçirdiler.

İskan sorunu çözüldü

Çay ve simit eşliğinde başlayan sohbetin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Mevlüt Uysal Boğazköy’de yapılan çalışmaları anlattı, yeni projeler hakkında bilgiler verdi. Boğazköy’ün uzun yıllardır en büyük sorunu olan iskan (Yapı Kullanma) izin probleminin çözümüne vesile olmanın mutluluğunu dile getiren Başkan Uysal;” Belediye Meclisinden harç olmadan iskan alabilmek için bir karar geçirdik. 20 yıldır süren Boğazköy’ün en büyük problemiydi. Bunun çözüme kavuşmasına vesile olduğumuz için bizler ayrıca mutluyuz” dedi.

Ulaşım sorunu çözüldükten sonra Kapalı Pazar

Başkan Mevlüt Uysal, “Altyapı burada göreve başladığımızda çok kötüydü. Parça parça altyapıyı tamamen elden geçireceğiz. Boğazköy köprümüz bitti, MESA’nın önündeki yol çift yol yapılacak. Ayrıca Halkalı’da sonlanacak olan Marmaray Projesi Hadımköy’e kadar uzatıldı. Bahçeşehir Marmaray’ın bir parçası olacak. Esenkent ve Bahçeşehir arasında uzun trafik kuyruklarına neden olan Pazar yerini yeni yerine taşıyacağız. Kapalı otoparklı, asansörlü, ısıtmalı modern Pazar yerimizi hem ulaşımın rahat olduğu hem trafiği tıkamayacak bir yere yapacağız.”

Gölet Bölgesine 1540 dönümlük yeşil alan

Başkan Uysal sohbet esnasında Gölet Bölgesine yapılacak olan 1540 dönümlük rekreasyon alanı ile ilgili de bilgiler verdi. Uysal; “2014 yılı içinde Kapalı Pazar yerini taşımış olacağız. Gölet bölgesi’ndeki rekreasyon alanı ile ilgili çalışmalarımız 2 yıldır devam ediyor. İSKİ’nin Eşkinoz Deresi ıslahı yine bu projenin içinde yer alan bir çalışmaydı. Proje tamamlandığında Gölet bölgesi hem kültürel açıdan hem doğayla baş başa bir park alanı olması açısından İstanbul’da eşi benzeri olmayan bir merkez haline gelecek. “ diye konuştu.

Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın konuşmasının ardından soru cevap kısmına geçildi. Vatandaşlardan gelen bir soru üzerine Uysal, sitelerin ortak alanları ile ilgili Belediyenin oyun grupları, ağaçlandırma, ağaç bakımları hizmetlerinin verilmesi için sitelerin belediyenin ilgili birimleriyle iletişim halinde olması gerektiğini belirtti.

Sohbetin ardından Topluluk Sitesi Yönetimlerine İskan belgelerini Başkan Mevlüt Uysal verdi. Başakşehir Belediyesi´nin özverili çalışmalarıyla yürütülen projede iskân talebinde bulunanların işlemleri sırasında Ruhsat bedeli ve harç ücretleride alınmadı. Vatandaşlar yıllardır çözülmesini bekledikleri yapı kullanma izni belgelerini aldıkları için mutluluklarını dile getirdi.

Programın sonunda Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a site yönetimleri adına, iskan problemini çözdüğü ve hizmetleri için bir plaket takdim edildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.