BaŞakHaber

Kurban Bayramınız Mübarek Olsun!

Kurban Bayramınız Mübarek Olsun!

Kurban Bayramınız Mübarek Olsun!
81 views
12 Ekim 2013 - 23:49

Saadet Partisi Başakşehir İlçe Başkanı Yusuf Güşen, yayınladığı mesajla, milletimizin ve İslam aleminin mübarek kurban bayramını kutladı.

Bayramların kardeşlik ve dayanışma duygularının en yoğun yaşandığı günler olduğunu hatırlatan Güşen, “Bu bayram keseceğimiz kurbanlar ve yapacağımız dualar huzur ve barış içinde bir Türkiye ile adil bir dünyaya vesile olsun.” temennisinde bulundu.

Kurban bayramının en önemli hasletlerinden birinin de paylaşma ve yardımlaşma olduğunu hatırlatan Güşen, bu mübarek günlerde ekonomik sıkıntı içinde yaşayan, en zorunlu ihtiyaçlarını dahi karşılayamayan vatandaşlarımızla kimsesiz ve yardıma muhtaç yaşlılarımız, sokakta bırakılmış evlatlarımız unutulmaması gerektiğini ifade ettikten sonra yoksulluğun ortadan kaldırılması için Adil Düzen’in şart olduğunu vurguladı.

İslam dünyasında yaşanan sıkıntı ve acıların bayram coşkularına gölge düşürdüğünü kaydeden Güşen, şu değerlendirmelerde bulundu.

Kurban Bayramına girerken, dünyanın çeşitli yerlerinde İslam âleminin gördüğü zulümleri, hepimiz acı acı seyrediyoruz. İslam dininin her emri, her ibadeti sayısız hikmetlerle ve alınacak derslerle doludur. Kurban bayramından da ders almak yaşanan gelişmeleri, İslam dünyasının içinde bulunduğu durumu değerlendirmek mecburiyetindeyiz.

Adil bir dünyanın kurulacağına olan inancımızı, kararlılığımızı ve azmimizi hatırlatarak İslam dünyasında görülen acı ve ıztırabın son bulması için ve gücün değil hakkın hakim olduğu yeni bir dünyanın kurulması için Cenab-ı Allah´ tan şuurlanma ve çalışma gücü vermesini diliyoruz.
 
Bu temenni ile başta Başakşehirli Hemşehrilerim olmak üzere milletimizin ve İslam aleminin mübarek Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, huzur dolu saadetli günler diliyorum.

Not : Saadet Partisi Başakşehir İlçe Başkanlığının bayramlaşması, bayramın üçüncü günü (17 Ekim Perşembe) saat 12.00 da ilçe Merkezinde gerçekleşecektir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.