BaŞakHaber

Temiz, Huzurlu Ve Güvenli Bayram İçin

Temiz, Huzurlu Ve Güvenli Bayram İçin

Temiz, Huzurlu Ve Güvenli Bayram İçin
83 views
14 Ekim 2013 - 1:40

Başakşehir Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı´nın huzurlu ve rahat geçmesi için günler öncesinden hazırlıkları tamamladı.

Kurban Bayramı’nın bu yıl da sorunsuz geçmesi için gerek kurban satış ve kesim alanları, gerekse ilçenin önemli merkezlerinde denetimlerini hızlandıran ekipler, 7/24 görevlerini sürdürüyor.

Kurban Kesim Alanında Her şey hazır

Altyapı, yol çalışmaları, kesim ve parçalama üniteleri, kafeterya ve yönetim çadırlarıyla 26 bin m2’lik alanda kurulan tesislerde, otopark, 24 saat güvenlik,  otomatik galoş makinesi, sahte parayı ayırt eden para sayma makinesi gibi hizmetlerle kurban satıcılarına ve alıcılara sağlıklı bir ortamda kurban alışverişi imkânı sağlandı.

Tatlıcılar denetlendi

Başakşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Sağlık işleri Müdürlüğü, halkımızın kaliteli sağlıklı ve güvenli gıdaya ulaşması için denetimlerini artırdı. Bayram sofralarının vazgeçilmezi olan ve bayramlarda üretimi ve tüketimi artan tatlı ve diğer unlu gıdaların üretildiği imalathanelere sağlık, hijyen ve ürün denetimleri gerçekleştirildi.

Destek Hizmetleri Müdürlüğü de vatandaşların daha iyi hizmet alabilmesi için çalışmalarını Kurban Bayramı süresince aralıksız olarak devam ettirecek.

Kurban Alanlarında Hijyenik temizlik

Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Sağlık İşleri Müdürlüğü kurban satış ve kesim alanında rutin temizliğin yanı sıra kesim öncesi ve kesim sonrası dezenfeksiyon ve koku önleyici çalışmaları ile sağlıklı bir kurban bayramı için çalışmalarını sürdürüyor.

Bayram Günü İçin Her Şey Hazır

Bayram günü kesim alanlarına gelen vatandaşlar kurban kesim sıralarını beklerken belediyenin ücretsiz ikramlarını tadabilecek.  Mobil kesim ünitelerinde hijyenik ortamlarda kesilen kurbanları isteğe göre parçalattırarak huzurla evlerine dönebilecekler.

Başakşehir Belediyesi her bayram yaşanan kaçak kurbanlık manzaralarının önüne geçmek için de Sağlık İşleri Müdürlüğü’nde görevli, hayvan yakalamada profesyonel ve deneyimli bir ekip görevlendirdi.  Bayram süresince yaşanabilecek olumsuzluklar göz önüne alınarak oluşturulan kurbanlık hayvan yakalama ekibi, bayram boyunca kaçan hayvanları ilaçlarla sakinleştirerek kimseye zarar vermeden yakalayacak.

Kaçak Kesime İzin Yok

Zabıta Müdürlüğü ekipleri bayram süresince izin verilen alanların dışında kesim yapanlara müdahale edilecek ve cezai işlem uygulanacak.

Kesintisiz İletişim

Kurban bayramı süresince vatandaşlar, alanlarda yaşanabilecek herhangi bir olumsuz duruma çözüm sağlamak için iletişim Merkezi standı sürekli açık olacak. Belediye Çağrı Merkezi’nin 444 0 669 numaralı telefonunu arayarak, talep ve şikâyetlerini bildirebilecekler. Çağrı Merkezi’ne gelen kurban alanı ile ilgili bildirimler, kurban alanındaki ‘İletişim Merkezi Standı’nda yüz yüze çözülecek.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.