BaŞakHaber

Başakşehir Kurbanda Vatandaştan Tam Not Aldı

Başakşehir Kurbanda Vatandaştan Tam Not Aldı

Başakşehir Kurbanda Vatandaştan Tam Not Aldı
108 views
15 Ekim 2013 - 22:52

Başakşehir ve Bahçeşehir´de iki farklı alana kurduğu modern kurban satış ve kesim alanlarıyla, Türkiye´ye örnek olan Başakşehir Belediyesi kurban bayramında vatandaşlardan tam not aldı.

Bahçeşehir Gölet Bölgesi  ve Başakşehir 1. Etap olmakta üzere iki alanda yer alan kesim ve satış yerlerinde vatandaşlar, hiçbir kargaşa yaşamadan, kesim saati gelinceye kadar kendileri için ayrılmış yerlerde çaylarını yudumladı, ikram edilenleri tattı. Kurbanlıkları kesildikten sonra isteğe göre parçalattırıp poşetlenmiş halde hiçbir aksaklık, sıkıntı yaşamadan alan vatandaşlar huzur içinde kurban kesim yerlerinden ayrıldılar. Başakşehirliler’in yanı sıra İstanbul’un farklı ilçelerinden vatandaşların da geldiği kurban satış ve kesim yerlerinde, vatandaşlara çeşitli konularda yardımcı olmak ya da problemlerini çözmek için, diyetisyen, veteriner ve müftülük görevlileri sürekli hazır bulunuyor.  Başakşehir Belediyesi kurban alanında yapılan çalışmaları görenler memnuniyetlerini dile getirdi.

Üstün Hizmet Nedeniyle Başakşehir

Kağıthane´den kurbanını kesmek için Başakşehir kurban alanına gelen Mehmet Önder; “Kağıthane’de oturuyorum fakat kurban alanındaki bu üstün hizmet nedeniyle kurbanımızı dördüncü yıldır burada kestiriyoruz. Eşe dosta tavsiye de ediyoruz. Kurbanımızı kestirirken çocuklarımızın refakat edebileceği kadar, güzel bir tesis olmuş. Daha önce kendi imkanlarımızla kurbanımızı kesiyorduk. Eskisi gibi yaralanmalar, kazalar yok. Sağlık kontrolünden geçmiş kurbanlarımızı da buradan aldık. Profesyonel şekilde kesilip bize teslim ediliyor. Beklerken yiyip içeceğimiz, bayramlaşabileceğimiz, araçlarımızı kolayca park edebileceğimiz bir ortam var. Biz ailemizle eğlenirken bir  yandan da kurban işimiz hallediliyor. büyük bir hizmet emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”dedi.

Levent Oflaz; “Çok modern ve sistemli bir kurban alanı olmuş. Avrupa standartlarında bir hizmet kalitesi var. Elimizi sürmeden kurbanımız kesilip bize teslim ediliyor. Aynı zamanda kurban ve bayram ruhunu burada yaşayabiliyorsunuz. Başkan ve burada tüm emeği geçen çalışanlara  teşekkür ediyorum.”

Bülent Aras; “Biz bağış yoluyla kurbanımızı dışarıda kestirdik fakat Başakşehir’de oturuyorum, buradaki heyecanı da bir anlamda yaşamak istedik. Belediyemizin Kurban alanını duyduğumuzda çalışmaları gelip yerinde görmek istedim.Güzel organizasyon olmuş. Çocuklarımla birlikte geldim kurban duygusunu yaşasınlar diye. Allah razı olsun belediyemizden ve emeği geçenlerden çok güzel bir ortam. Hijyen, vatandaşa hizmet ve kurban ruhuna uygunluk açısından çok güzel bir hizmet olmuş. Seneye biz de burada kesmeyi düşünüyoruz.”

Dürrüşehvar Tuğcu; “Belediye kurban alanı kurduğundan beri burada kesiyoruz. Bize Saat 9:00’da burada olun dediler, dakikası dakikasına gelir gelmez hemen kesildi. Poşetlendi verildi bize. Çok ama çok memnunum. Allah razı olsun yapanlardan emeği geçenlerden. Zaten başkanımızdan da Belediye hizmetlerinden de her yönüyle çok memnunum”

Hatice Şener; Geçen yılda burada kestim ve temiz, güvenli ve modern çok beğendiğim için yine burayı tercih ettik. Rahat olsun çalışanlar, emekleri yerini buluyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.