BaŞakHaber

Demokratikleşme Paketinde Bilinmeyenler

Demokratikleşme Paketinde Bilinmeyenler

Demokratikleşme Paketinde Bilinmeyenler
80 views
28 Ekim 2013 - 22:23

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Karaman, Başakşehir İlçe Teşkilatı´nın Ekim Ayı İlçe Divanında Demokratikleşme Paketini Değerlendirdi.

Saadet Partisi Başakşehir İlçe Teşkilatı’nın olağan Ekim ayı ilçe divanı coşkulu bir  kalabalıkla ilçe merkezinde yapıldı.

Divana konuk olarak Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Karaman, GİK Üyesi Abdulvahab Ekinci, İstanbul İl Başkan Yardımcısı Ali İhsan Gündoğdu, AGD Başakşehir İlçe Başkanı Yavuz Macit katıldı.

Saadet Partisi Başakşehir İlçe Başkanı Yusuf Güşen başta olmak üzere İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, Mahalle Başkanları ve Mahalle Yönetim kurulu üyelerinin katıldığı ilçe divanında teşkilat mensupları salona sığmadı.

Raporların okunmasından sonra kürsüye gelen Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Karaman, önümüzdeki mahalli seçimlerin önemine değinerek, gündemdeki konular hakkında çok önemli bilgiler verdi.

Saadet Partisi olarak bütün Türkiye genelinde 6 haftalık bir seçim taraması yaptıklarını belirten Mehmet Karaman, gittikleri her yerde herkesin Saadet Partisi iktidarını beklediğini belirtti. Tarama yaptıklarını bölgelerde halkımızın can kulağıyla bizi dinlediğini belirten Mehmet Karaman, bu kardeşlerimizi incitmeden, üslubumuza dikkat ederek onlara ülkemizde olan bitenleri anlatırsak seçimlerde mutlaka onların oylarının bize geleceğini söyledi.

Ülkemizde 16 milyon yeni genç seçmen olduğunu belirten Mehmet Karaman, bu gençlerin Milli Görüşü ve Refah Partisi iktidarının yaptığı hizmetleri bilmediğini belirterek, bunları Milli Görüşü ve yapılan hizmetleri anlatmamız gerektiğini ve hedefimizin bunlar olduğunu söyledi.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Karaman, iktidarın yaptığı yanlışlara da değinerek, kendilerinin her zaman bunları uyardıklarını söyledi. “Başbakan diyor ki ben Gazze’ye gideceğim, ondan sonra Amerika Dış işleri Bakanı diyor ki Gazze’ye gitmen doğru değil.

Bir Başbakan Yardımcısı çıkıyor, biz bağımsız bir ülkeyiz, gideceğimiz yere biz karar veririz diyor ve çok doğru söylüyor. Rahmetli Erbakan hocam da aynısını diyordu, ama bakıyorsunuz Başbakan hâlâ Gazze’ye gidemiyor. Söylemek ayrı şey, yapmak ayrı şey” diye konuştu.

Refah Partisi iktidarında D8’i kurmak için geziye İran’dan başladıklarını ve Birleşmiş Milletlerin 50 milyon dolardan fazla ticaret anlaşması yapılmaması gerektiğini belirttikleri halde, İran’da 23 Milyon Dolarlık anlaşma yaptıklarını söyledi.

Bugün Türkiye’de konuşulan iki konu olduğunu belirten Mehmet Karaman, bunlardan birinin Demokratikleşme paketi, diğerinin de 15 Ekim’de açıklanan Avrupa Birliği ilerleme raporu olduğunu belirtti. Demokratikleşme paketini açıklarken Başbakan’ın ağzından çıkan bir cümlenin dikkatlerini çektiğini belirterek, bunun da “Bütün ömrünü Türkiye’nin gelişmesini ve refahını adamış merhum Erbakan’ın yolundayız” dediğini belirterek, bu cümleleri Erbakan hocamız ölmeden önce hiç duymadıklarını, burada ki niyetin de Saadet Partisi oylarını almak için söylendiğini belirtti.

Demokratikleşme paketinde açıklanan başörtüsü yasağının kamuda serbest hale gelmesinin ön plana çıkartıldığını belirten Mehmet Karaman, halkımızdan gizlenen çok önemli konuların olduğunu belirtti. Bunlardan en önemlilerin okullarda din kitaplarında İslamiyet harici diğer dinler hakkında geniş bilgiler yer aldığını belirten Karaman, hiçbir şeyden habersiz çocuklarımızın kafalarının bu şekilde bulandırıldığını ve bu şekilde neslimizin kendi inancından koparılmak istendiğini belirtti.

Siyasi Partilere üye olacakların bu demokratikleşme paketiyle yeniden düzenlendiğini belirten Mehmet Karaman, kamu hizmetlerinden yararlanamayan, ihaleye fesat karıştıran, zimmet sucu işlemiş, terör örgütüne karışmış ve en önemlisi de terör örgütü kurmuş kişilerin dahi şimdi siyasi partilere üye olmalarının sağlandığını belirten Karaman, bu suçları işlemiş kişilerle kamuda başörtüsünün serbest olması sebebiyle başörtülü insanları nasıl bir araya getirip aynı kefede tuttuklarının bu millete anlatılması gerektiğini belirtti.

İktidar partisi tarafından çıkartılan Toprak Yasası’na da değinen Mehmet Karaman, bu şekilde topraklarımızın başta siyonist İsrail olmak üzere yabancı insanlara satılmasının ülkemiz için ne kadar tehlikeli olacağını belirtti.

Demokratikleşme Paketi’nden Avrupa’nın memnun olduğunu belirten Karaman, Avrupa Birliği üyelerinin paketin takipçisini olacaklarını belirttiklerini söyledi.

Hazineden siyasi partilere yapılan yardımlara da değinen Mehmet Karaman, adaletsiz bir şekilde sadece üç partinin yardımları aldığını ve seçime giren diğer partilerin bu yardımdan mahrum kaldığını söyledi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.