BaŞakHaber

Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı

Cumhuriyetimizin kuruluşu ve 90. Yıldönümü Başakşehir’de coşkuyla kutlandı.

Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı
108 views
30 Ekim 2013 - 20:48

Bahçeşehir Gölet Bölgesi tören alanında gerçekleştirilen törene Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Başakşehir Kaymakamı Fatih Kocabaş, Garnizon Komutanı Piyade Albay Erhan Ölçün, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baltacı, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, İlçe okul öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği tören Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitlerimiz için saygı duruşu, İstiklal Marşıyla başladı. Tören; Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Başakşehir Kaymakamı Fatih Kocabaş, Garnizon Komutanı Piyade Albay Erhan Ölçün’ün öğrenciler ve vatandaşların bayramını tebrik etmesi ile devam etti.

“Geçmişteki başarılarımızı gelecekteki başarılarımız için referans kabul etmeliyiz”

Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının açılış konuşmasını yapan Başakşehir Kaymakamı Fatih Kocabaş; özgün, kendine güvenen neslin devamını diledi. Kaymakam Kocabaş “Cumhuriyet Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi Türk Milletinin karakterine en uygun yönetim biçimidir. Geçmişimizle övünmekle kalmayıp, gelecekte oluşturacağımız dünya çapındaki başarılarımız için referans olarak kabul etmeliyiz. Türk Milletinin dünya üzerindeki etkinliği fazla olduğu zaman dünyaya barış ve istikrar hüküm sürmüştür. Ne zamanki etkinliği azalmıştır işte o vakit dünya üzerinde savaş, kan, sömürü, açlık hakim olmuştur. Yani millet olarak bizim dünyadaki görevimiz barış ve istikrarı korumaktır. Atamız yalnızca yurtta sulh değil cihanda sulh demiştir. Dünyada barışı sağlamak içinde Türkiye’nin siyasi, askeri ve özellikle de millet olarak sözü dinlenen bir millet olabilelim” dedi.

Öğrencilerin halk oyunları gösterileri bayram coşkusunu artırdı

Başakşehir ilk, orta ve lise öğrencilerinin Cumhuriyet temalı şiir, kompozisyonlarını okudukları törende; öğrencilerin Artvin, Diyarbakır gibi yörelerden sundukları halk oyunları beğeni ile izlendi.

İlçe geneli okullarda yapılan şiir, resim kompozisyon gibi yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri ise Başakşehir Kaymakamı Fatih Kocabaş, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Garnizon Komutanı Piyade Albay Erhan Ölçün tarafından verildi.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları resmi geçit töreniyle son buldu. Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal törenden sonra; Başakşehir Kaymakamı Fatih Kocabaş, Garnizon Komutanı Piyade Albay Erhan Ölçün, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baltacı, öğretmenlerle birlikte yemek yedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.