BaŞakHaber

Bahçeşehir Sohbetleri Salahattin Özgül’ü Ağırladı

Başakşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Bahçeşehir Sohbetleri’nin 7. si Bahçeşehir Tenis Kulübü Başkanı Salahattin Özgül ile devam etti.

Bahçeşehir Sohbetleri Salahattin Özgül’ü Ağırladı
84 views
01 Kasım 2013 - 22:28

Bahçeşehir  Muhsin Ertuğrul Tiyatro Salonun’da gerçekleşen ve Belediye Başkan Yardımcısı Nuretin Ertemel’in ev sahipliğini yaptığı geceye Bahçeşehir Tenis Kulübü üyeleri, öğretmenleri ve Bahçeşehirli vatandaşlar katıldı.

Bahçeşehir’in ilk kurulduğu günden bugüne fotoğrafların yer aldığı slayt gösterisinin ardından, Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Ertemel, gecenin açılış konuşmasını yaptı. Başkan Yardımcısı Ertemel; 12 ay boyunca devam edecek olan sohbetlerin sonunda bir kitap haline getirileceğini, bir belge ve anı oluşturacağını  belirterek; “Bahçeşehir’de bir değer oluşturan sosyal kulüplerin başında gelen Tenis kulübü üyelerini ve Başkanı Özgül’ü burada ağırlamaktan mutluluk duyuyorum.” dedi.

Bu yılın sonuna kadar her ay düzenlenecek olan moderatörlüğünü yine kendine has eğlenceli üslubuyla Bahçeşehir Üniversitesi Akademisyenlerinden Doç. Dr. Mehmet Çelik yaptı.

“Bahçeşehir’de ekmek alacak bakkal dahi yoktu”

Bahçeşehir’e ilk taşındığı zaman ekmek almak için bir bakkalın bile olmadığını söyleyen  Bahçeşehir Tenis Kulübü Başkanı Salahattin Özgül, Tenis kulübü ve Bahçeşehir’in ilk kurulmasını anlattı. “İlk taşındığımız zaman şehre gelip gitmek sıkıntı olsa da burası çok keyifliydi. Yavaş yavaş komşular geldi, çarşılar açıldı. Komşuluk çok güzeldi. Tabi kalabalık oldukça komşuluk ilişkileri zayıflamaya başladı. Daha önce oturduğum Bakırköy’de tenis oynuyorduk. Bahçeşehir’de kortlar yetersizdi ama burada oynayan iki-üç kişi bir araya geldi. Sonrasında 40 kişi olarak Bahçeşehir Tenis Kulübü kuruldu. İkinci dönem Başkanlığa seçildim. Kademe kademe ilerleyerek kortları düzenledik.  40 olan üye sayımız şu an 220 asil üyeye ulaşmış durumda. 2 açık, 2 kapalı kort, 2 antrenör ve 3 yardımcı antrenör ile tenisçiler yetiştiriyoruz. Burada tenis oynayan çocuklarımız ve 55+ gibi bir çok kategoride uluslararası yarışmalara katılarak Türkiye’yi temsil ettiler. Tenis kulübümüz spor yapmanın yanı sıra Bahçeşehir’de ilk zamanlarda bulduğumuz muhabbeti, komşuluk ilişkilerini de güçlendiriyoruz. “dedi.

“Sosyal kulüpler siyaset ve maddi çıkardan arınmış olmalı”

Tenis kulübünün sadece iyi günü değil kötü günü de paylaştığını anlatan Salahattin Özgül, “Kulüp faaliyetlerini yaparken ekonomik ya da siyasi çıkarları gözetenleri tenkit ediyorum. Bu tür sosyal işler siyasi ve ekonomik çıkarlardan arınmış olmalı. Bize burada her türlü imkanı ve kolaylığı sağlayan Başkan Yardımcısı Nurettin Ertemel ‘e çok teşekkür ediyorum. “dedi.

Özgül’den Başkan Uysal’a Teşekkür

“Başkan Mevlüt Uysal ve Başkan Yardımcısı Nurettin Ertemel’e yakın davranışları, dostluğu için ve bana burada bunları anlatma fırsatı tanıdığı için teşekkür ediyorum”  diyen Özgül “Başkanımıza kulübümüzün sorunlarını anlatmıştık, kendisini ziyarete gittiğimizde ruhsatımızın çerçevelenmiş halde bize verilmesi beni çok duygulandırdı. Kendisi de ziyaretimize geldi.  Kulübümüzü gördü. 5 ve 6. kortları yapmak istediğimizi ve onayını istedik geri çevirmedi isteklerimizi. Ayrıca Gölet bölgesine  yapılacak olan rekreasyon alanının müjdesini aldık. Bütün bunlar çok güzel. Belediyeye her anlamda yanımızda olduğu için ve isteklerimizi dikkate aldığı için teşekkür ediyoruz. “dedi.

Sohbetin ardından soru cevap kısmına geçildi. Gecenin sonunda Başkan Yardımcısı Nurettin Ertemel, Bahçeşehir Tenis kulübü Başkanı Salahattin Özgül’e bir plaket takdim etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.